1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması Telif Hakları Koşulları Hakkında Duyuru

1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması Telif Hakları Koşulları Hakkında Duyuru

1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması hakkında son günlerde Ajansımız ile irtibata geçen kişilerin soruları neticesinde aşağıda belirtilen hususlarla ilgili bir duyuru yapılması ihtiyacı doğmuştur.

1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması Şartnamesinin Eserlerin Kullanım Hakkı başlıklı 5.13 maddesinde yer alan ve yarışmaya katılan eserlerin telif haklarının Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’na (BEBKA) ait olacağı yönündeki düzenleme, hiçbir ticari amaç taşımamakta olup, tamamen yarışmanın sağlıklı olarak yürütülebilmesi amacını taşımaktadır.

BEBKA, 1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması’nı, BEBKA faaliyetlerini ve bölgenin animasyon konusundaki potansiyelini tanıtmak amacı doğrultusunda, yarışma yolu ile elde ettiği bu eserleri basılı ve görsel tanıtım materyaller ile bu konuda düzenleyeceği etkinliklerde kullanma hakkını saklı tutmak üzere, eser sahibinin yazılı talebi olması halinde, eser üzerindeki telif hakkını eser sahibine iade edebilecektir.

Eser sahibi, BEBKA’nın telif haklarını iade etmesi üzerine ve yukarıda açıklanan kullanım haklarını engellememek şartı ile eseri başka yarışma ve festivallerde kullanabileceği gibi, eser üzerindeki diğer mali haklarını da kullanabilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.