2. Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve 2.Otomotiv Tasarım Yarışması

2. Otomotiv Ar-Ge Proje Pazarı ve 2.Otomotiv Tasarım Yarışması

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı Desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde geleceğin tasarımcılarını, proje ve fikir sahiplerini otomotiv sektörü ile buluşturmak amacıyla düzenlenen Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Otomotiv Tasarım Yarışması’nın ikincisini gerçekleştirmektedir.

Tasarım Yarışması, otomotiv endüstrisinin gereksinimlerine karşılık gelecek, farklılık, yaratıcılık ve yenilikçilik içeren projelerin teşvik edilmesi ve değerlendirilmesi için öğrenci ve serbest katılıma yönelik olarak ikinci kez düzenlenmektedir. Her kategoride katılımcılardan sektörün katma değer yaratma becerilerini artıracak özgün ve yenilikçi, komponent bazlı projelerin geliştirilmesi beklenmektedir.

Ar-Ge Proje Pazarı ise inovasyon ekonomisine geçişin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir istikrarlı bir yapıya sahip olabilmesi ve dünya ekonomisinde hak ettiği yeri alabilmesi hedefi doğrultusunda yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen işbirlikleri ile yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması amacıyla düzenlenmektedir.

Proje Pazarı akademisyenler, araştırmacılar, sanayiciler ve sektör profesyonellerine yönelik düzenlenirken, Tasarım Yarışması ülke genelindeki otomotiv sektörü ile ilgili tüm komponent (otomotiv aksam ve parçaları) tasarımcıları ile üniversitelerin ilgili fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik olarak düzenlenmektedir.

2.Otomotiv Ar-Ge Pazarı için son başvuru tarihi 15 Mart 2013 olup, proje başvuruları http://www.otomotivprojepazari.com internet adresi üzerinden yapılmaktadır. 2. Otomotiv Tasarım Yarışması için ise son başvuru tarihi 01 Nisan 2013 olup, başvurular http://www.otomotivtasarimyarismasi.com internet adresi üzerinden yapılmaktadır.