2014 MDP Başvuru Sahiplerinin Dikkatine…

2014 MDP Başvuru Sahiplerinin Dikkatine…

2014 Yılı Mali Destek Programlarına başvurular bu yıl ilk kez iki aşamada gerçekleşecektir. 14/02/2014 saat 17:00 Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje girişleri için son tarihtir. Bu tarih ve saatten sonra sistem veri girişine izin vermeyeceğinden başvuru sahiplerinin 14/02/2014 saat 17:00’ye kadar KAYS üzerinden proje girişlerine son vermeleri ve “Başvuru Tamamla” butonunu tıklayarak başvurularını KAYS’ta tamamlamaları gerekmektedir.

21/02/2014 saat 17:00 ise projelerin Ajansa teslim edilmesi için son tarih olup, bu tarih ve saatte noter huzurunda kapanış yapılacağından, belirtilen saatten sonra elden veya posta/kargo ile Ajansa ulaşan projeler dikkate alınmayacaktır.

KAYS’ta başvuru tamamlandıktan sonra “Başvuru Formu İndir” butonundan PDF dosyası formatında başvuru formu indirilecektir. “Başvuru Kapak Sayfası İndir” butonundan da projenin koyulacağı zarfın üzerine yapıştırılacak kapak sayfası indirilecektir. Başvuru formunun tüm sayfaları paraflanıp ilgili yerler imzalanacaktır. Daha sonra başvuru formunun arkasına destekleyici belgeler başvuru rehberlerinde belirtilen sırada eklenerek, delgeçle delinip telli dosyalara yerleştirilecektir. Evrakın, şeffaf dosyaya konulmamasına ve zımbalanmamasına dikkat edilmelidir. Bu aşamada başvuru rehberinde belirtilen destekleyici belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulmuş olmasına ve proje başvurusunun Başvuru Rehberinde yer alan kontrol listesindeki şartları karşılayıp karşılamadığına dikkat edilmelidir.

Proje dosyası 1 asıl ve 1 kopya olacak şekilde hazırlanmalıdır. Asıl belgelerin kırmızı, kopyasının ise mavi dosyaya konulması gerekmektedir. Her iki dosya da aynı zarf içine konulup kapatıldıktan sonra, zarfın dışına “Başvuru Kapak Sayfası” yapıştırılmalıdır.

Hazırlanan proje başvuru dosyaları taahhütlü posta yoluyla, kargo ile veya elden Ajansın Bursa, Eskişehir ve Bilecik adreslerden birine teslim edilebilir. Ajans, bu dosyaları teslim aldıktan sonra referans numarası oluşturulacak ve başvuru ancak bu şartla tamamlanmış olacaktır.

Başvuru formu ve ekleri haricindeki destekleyici belgeleri eksik olan başvuru sahiplerine beş iş gününü geçmemek kaydıyla ek bir süre verilebilir. Bu süre, KAYS’ta belirtilen proje irtibat kişilerinin e-posta adreslerine gönderilen eksik evrak tamamlama ihbarı ile başlayacak ve başvuru sahiplerine ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Bu süre içerisinde eksik evrakın tamamlanmaması halinde bu başvurular teknik ve mali değerlendirme sürecine alınmayacaktır.