2016 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLARI AÇIKLANDI…

2016 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLARI AÇIKLANDI…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 22.02.2016 tarihinde kamuoyuna duyurulan ve 09.05.2016 tarihi saat 17:00’ a kadar başvuru kabulü yapılan 2016 Yılı Mali Destek Programlarına 67’si Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi, 25’i Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü olmak üzere toplam 92 proje başvurusu yapılmıştır.

2016 Yılı Mali Destek Programları değerlendirme süreci “Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği” ne göre tamamlanarak, desteklenmeye hak kazanan projeler belirlenmiştir. Yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında mali destek almaya hak kazanan projeler onaylanmıştır.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan mali destek almaya hak kazanan ve kazanamayan tüm başvuru sahiplerine resmi yazı ile bildirim yapılacaktır. Destek almaya hak kazanan başvuru sahipleri ile sözleşme imzalanacak ve projelerin izleme süreci başlayacaktır.

Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programı kapsamında 27 proje, Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü Mali Destek Programı kapsamında 9 proje olmak üzere toplam 36 proje asil listede yer alarak destek almaya hak kazanmıştır.

Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programı kapsamında 12 proje ve Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü Mali Destek Programı kapsamında ise 3 proje başarılı olmalarına rağmen değerlendirme puanlarına ve toplam program bütçesine göre yedek listede yer almıştır.

Bilecik, Eskişehir ve Bursa’da tanıtım toplantısı ve proje uygulama dönemi eğitimleri düzenlenecektir. Eğitim yeri, günü ve saatine ilişkin her başvuru sahibi ayrı ayrı bilgilendirilecek olup; söz konusu toplantılarda sözleşme süreci, sözleşme esnasında sunulması gereken belgeler, proje uygulama dönemi süresince proje sahiplerinin dikkat etmesi gereken hususlar konusunda bilgi verilecektir.

2016 Yılı Mali Destek Programlarına kurum ve kuruluşlar tarafından gösterilen ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ajansımızdan mali destek almaya hak kazanan başvuru sahiplerine ait başarılı projeler listesi için tıklayınız.