BİGG ULUKOZA PROGRAMI YENİDEN BAŞLIYOR

BİGG ULUKOZA PROGRAMI YENİDEN BAŞLIYOR

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Programı 1. Aşaması dahilinde girişimci ekipleri hibe desteği için Uludağ üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından hazırlanan BİGG ULUKOZA hızlandırma programı tekrar başlıyor.

TÜBİTAK 1512 Programının 1. Aşamasını yürütecek olan Uludağ üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi 1. Aşama başvuru süreçlerini başlatmak üzere girişimci adaylarının iş fikri başvurularını toplayarak, kendi değerlendirme mekanizmalarında eleyerek ön kuluçkaya alınacak iş fikirlerini seçiyor.

Bu amaç doğrultusunda Girişimcilerin “Teknoloji Ve Yenilik Odaklı İş Fikirlerini” firma kurarak yenilikçi ürünlere dönüştürebilmeleri, iş fikriden pazara kadar olan faaliyetleri için 150.000 TL’ ye kadar hibe desteği veren TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı dahilinde Uludağ üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uygulayıcı Kuruluş olarak başvurularınızı bekliyor.

TÜBİTAK 1512 BİGG Programının resmi uygulayıcı kuruluşu olan ULUKOZA, girişimcilerin iş planlarını TÜBİTAK başvurularına hazırlamaları için gereken eğitim ve mentörlük hizmetini ücretsiz olarak sunuyor.

Program sonunda başarılı bulunan girişimciler TÜBİTAK 2. Aşamasına hibe almak için yönlendirileceklerdir. Programa 45 yaşını aşmamış, herhangi bir şirketin ortaklık yapısında bulunmayan ve üniversite mezunu olan herkes başvurabilir.

TÜBİTAK 1512 BİGG desteğinin 150.000 TL’ye varan hibe desteğinden yararlanmak isteyen iş fikri sahipleri başvurularını www.biggulukoza.com adresinden yapabilirler.