Bilim Şenliği Proje Yarışması Son Başvuru 27 Şubat 2015

Bilim Şenliği Proje Yarışması Son Başvuru 27 Şubat 2015

Bilim Şenliği Proje Yarışması Son Başvuru Tarihi 27 Şubat 2015

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve BEBKA işbirliğinde, Bilim Merkezleri Araştırma Geliştirme Enstitüsü Derneği tarafından desteklenen, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim Şenliği, 8-9-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Merinos Parkı’nda düzenlenecektir.

Şenlik kapsamında teması “Tasarım ve İnovasyon” olan proje yarışması düzenlenecektir. Temel eğitim, orta öğretim, mesleki eğitim, yükseköğretim öğrencilerine, mucitlere yönelik proje yarışmasının temel amacı ülkemize bilimi sevdirmek, bu konuda bir farkındalık yaratmak, alışkanlık kazandırmak ve analitik düşünce yapısına sahip geleceğin bilim insanlarının yetişmesine katkı sağlanmasıdır.

Hayatı kolaylaştıran tasarımlar, akıllı uygulamalar, mobil uygulamalar, inovatif endüstriyel tasarımlar, ergonomi, yenilenebilir enerji, geri dönüşüm ve çevre, geleceğin ev aletleri, güvenlik ve emniyet tasarımı, mekanik fonksiyonellik konularından birine veya birkaçına giren projeler yarışmaya katılabileceklerdir.

Toplamda 65.000 TL para ödülü verilecek Bursa Bilim Şenliği Proje Yarışması’na son başvuru tarihi 27 Şubat 2015’tir.

Yarışma görseli için lütfen tıklayınız.

Detaylı bilgi için bursabilimsenligi.org