Bursa Valiliği AB Online Akademi Kayıtlar Başladı

Bursa Valiliği AB Online Akademi Kayıtlar Başladı

Bursa Valiliği AB Online Akademi her dönem artan başvuru sayesinde 81 ildeki tüm Kamu Kurumları, Belediyeler, Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları, özel sektöre ulaşan Türkiye genelinde bu alanda ücretsiz eğitim veren, içeriği en dolu uzaktan eğitim ortamıdır.

Akademi Adaylık Öncesi Mali Yardımlar, Topluluk Programları, Proje YazmaYönetme Süreçlerinin eğitim içeriklerini kapsayan toplam 25 interaktif eğitimiyle kullanıcılarına dijital ortamda uzaktan öğrenme imkanı sağlamaktadır. Kullanıcılar AB Online Akademi eğitimlerine www.bursaabakademisi.gov.tr adresinden internet bağlantısı olan tüm bilgisayarlar ve tabletlerden aynı zamanda e.mobil uygulamasıyla (Google Play ve App Store) cep telefonlarından eğitim ve sınavlarını takip edebilmektedirler. Videolar, sunulan görsellikler ve gamification (oyunlaştırma) uygulamasıyla amaçlanan öğrenim süreci daha kalıcı ve renkli olarak kullanıcılara aktarılmakta, kullanıcılar Portal, Soru Bankası ve Sınavlar çok yönlü ve aldıkları eğitimi sınayan, sorgulamalarına olanak sağlayan değerlendirmelerle bilgilerini ölçebilmektedir. Ayrıca AB Online Akademi'de eğitimleri ve 3 online sınavı tamamlayan kullanıcılara Valilik Onaylı Sertifika verilmektedir.

11 dönemde Türkiye'nin 81 ilinden 9500'den fazla kullanıcıya hizmet veren AB Online Akademi'ye ilgi giderek büyümektedir. AB Online Akademi 12. dönem kayıtları 19 Ekim-05 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacak olup, kayıt olmak isteyenlerin www.bursaabakademisi.gov.tr internet adresinde yer alan "AB Online Akademi Kayıt Formu" bağlantısından başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.