Bursa’da Sağlık Turizmi Toplantısı Gerçekleştirilecektir

Bursa’da Sağlık Turizmi Toplantısı Gerçekleştirilecektir

Sağlık Turizmi son dönemde dünya genelinde ön plana çıkan ve ülkelerin önemli ölçüde yatırım yapmaya başladığı bir turizm türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Medikal turizm, termal turizm ve üçüncü yaş turizmi olarak sınıflandırılabilen sağlık turizminin ülke ekonomisine katkısı, ülkemizde de ön plana çıkmış ve son yıllarda bazı illerimizde bu alana yönelik özel hizmetler sunulmaya başlanmıştır.

Uluslararası kalite standartlarında sağlık hizmeti veren birçok hastane, poliklinik, tıp merkezi gibi kurum ve kuruluşlara ev sahipliği yapan Bursa, aynı zamanda sahip olduğu (başta termal kaynaklar olmak üzere) doğal kaynaklar ile sağlık turizminde hem tedavi hem de tedavi sonrası rehabilitasyon hizmetleri olanaklarında çok büyük bir potansiyele sahiptir. Mevcut durumdaki sağlık turizmi hizmetlerinin geliştirilmesi, ildeki sağlık turizmi potansiyelinin en üst düzeyde değerlendirilmesi hem başta Bursa olmak üzere ülkemizin tanıtımına yardımcı olacak ve ülkemize önemli ölçüde gelir kazandıracaktır.

İldeki sağlık turizmi potansiyelinin ortaya konularak bu potansiyelin harekete geçirilmesi için BEBKA tarafından sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren ve destekleyen birçok kurum ve kuruluşun da dahil olduğu sağlık turizmi sektörüne ait bir analiz çalışması yürütülmüştür. 11 Şubat 2014 tarihinde yapılacak toplantı ile bu çalışma nihai hale getirilerek BEBKA tarafından ilde sağlık turizminin geliştirilmesine yönelik uygulanması gereken stratejiler ve yürütülmesi gereken çalışmaları ortaya koyan bir master plan hazırlanacaktır.

Toplantı programı için tıklayınız