BEBKA PROJELERİNE YENİÇERİ’DEN YERİNDE ZİYARET

BEBKA PROJELERİNE YENİÇERİ’DEN YERİNDE ZİYARET

BEBKA Projelerine Yeniçeri’den Yerinde Ziyaret

Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, BEBKA’nın destekleriyle hayata geçen İpek Şehri Bursa ve Yıldırım İstihdam Kompleksi projelerini yerinde inceledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nı (BEBKA) ziyaret eden Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, BEBKA destekleriyle Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İpek Şehri Bursa ve Yıldırım Belediyesi tarafından hayata geçirilen İstihdam Kompleksi projelerini ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

İpek Şehri Bursa

BEBKA’nın kırsal kalkınma destekleri ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği İpek Şehri Bursa Projesi’ni inceleyen Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, gördüğü tablodan etkilendi. Yeniçeri’ye yeniden ihtişamlı günlerine dönmesi amaçlanan Bursa ipeğinin, nostaljik bir ürün olmasının yanında endüstriyel bir ürüne dönüşerek ekonomiye katkı sağlamasının hedeflendiği bilgisi verildi. Yeni iş olanakları da sunan projenin 3 milyon 275 bin TL’lik bütçesinin, 2 milyon 300 bin TL’si BEBKA tarafından karşılandı.

Yıldırım İstihdam Kompleksi

Yeniçeri daha sonra 2019 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında hayata geçirilen Yıldırım İstihdam Kompleksi’ni de ziyaret etti. Proje, dezavantajlı gruplarda olan gençlere mesleki eğitimler verilmesi ve yine dezavantajlı gruplarda olan fakat kendi işini kurabilme imkânı olan kişilere girişimcilik, sosyal girişimcilik eğitim ve danışmanlıkları verilmesi amacıyla hayata geçirildi. 2 milyon 300 bin TL olan proje bütçesinin 1 milyon 900 bin TL’lik kısmı BEBKA tarafından karşılandı.