ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BEBKA tarafından desteklenen güdümlü projelerden Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Bu alanda yapılan çalışmaların önemine değinen Bakan Varank, “Mesleki eğitim şu anda Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, özellikle üretim tarafında karşımıza çıkan, sanayicinin, ‘Sayın Bakanım biz eleman arıyoruz, bulamıyoruz’ dediği bir alan. Mesleki eğitim merkezlerimizle insanlarımızın eline adeta bir altın bilezik takıp istihdam edilmelerini sağladığımız projelerimiz var.” diye konuştu.

Bakan Varank’ın yanı sıra Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Metin Nurullah Sazak, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, BEBKA Genel Sekreteri Prof.Dr.M.Zeki Durak, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve diğer kurum yetkililierinin katılımları merkezin açılışını gerçekleştirildi.

Program sonrası Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar ile Kesikbaş tarafından “Eskişehir Model Fabrika” protokolü imzalandı.

Model fabrikaların, işletmelere yalın üretimi öğretip, verimliliklerini artıran bir proje olduğunu aktaran Bakan Varank, “Şu anda Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinde kurduğumuz bir model. Burada da işletmelerimiz bir liralık bile yatırım yapmadan sadece üretim süreçlerini yalınlaştırarak çok ciddi verimlilik artışları elde edebiliyorlar. Bunu da Eskişehir’e beraberce kazandıracak olmamızın açıkçası gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.