TECHUP Eskişehir 2018 Başlıyor – Eskişehir’deki Teknoloji Tabanlı Firmalara BEBKA Desteği

TECHUP Eskişehir 2018 Başlıyor – Eskişehir’deki Teknoloji Tabanlı Firmalara BEBKA Desteği

2016-2017 döneminde Eskişehir firmaları, 2017’de Bursa’lı firmalar için açılan Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı (TechUP) yeni dönemde Eskişehir’li firmalar için yeniden açılıyor.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bölgedeki girişimcilik altyapısının güçlendirilmesi, diğer kurumların vermiş oldukları desteklerle tamamlayıcılığı sağlayan bölgedeki teknoloji tabanlı firmalarının güçlendirilerek katma değerli üretime geçişin sağlanması amacıyla “Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı – TechUP” ile firmalar desteklenecektir. 2016 yılında Eskişehir’de, 2017’de Bursa’da başlayan TechUP Programı Eskişehir’deki firmalara yönelik olarak yeniden açılacaktır.

Programın ilk etabında Eskişehir ilinde faaliyet gösteren teknoloji tabanlı ürün/hizmet üreten, programın ilan tarihinden en az 3 ay önce kurulmuş ve tercihen ciro yapmış, büyümek için istekli firmalar desteklenecektir. Programa başvurular 3 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak olup seçilecek toplam 8 firma hızlandırıcı programına alınarak yatay ve dikey mentorlarla çalışma imkânı bulacaktır. Toplam 7 ay sürecek programın sonunda düzenlenecek olan Yatırımcı-Girişimci Buluşmaları ile firmalar yatırımcı karşısına çıkma imkânı bulacaktır.

Programla ilgili detaylı bilgi almak ve açılış toplantısına kayıt olmak için tıklayınız.