BEBKA’DAN MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİNE BÜYÜK DESTEK.

BEBKA’DAN MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİNE BÜYÜK DESTEK.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen “Mesleki Eğitim” teması altında “Geleceğim Mesleğim” mottosuyla, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Bursa dağ yöresi ilçeleri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri 9. Sınıf öğrencileri için teknik geziler düzenlendi.

Düzenlenen teknik gezilerde Büyükorhan, Harmancık, Keles ve Orhaneli’de öğrenim gören mesleki eğitim öğrencileri farklı günlerde Adient, Coşkunöz, Elsisan, Emko, Ermetal, Elele, İğrek Makine, Meklas, Nilba, Rudolf Duraner ve Şahince firmalarını ziyaret etti.

Teknik Gezilere 92 Öğrenci Katıldı

Harmancık 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ufuk Karaoğlu, “BEBKA ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iş birliği ile gerçekleştirilen “Geleceğim Mesleğim” temalı fabrika ziyaretlerini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Okulumuz ve öğrencilerimiz adına çok faydalı bir program oldu. Bu programların sayısının arttırılması dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Ermetal Şirketler Grubu Eğitim koordinatörü Yüksel Çetin, “Harmancık’tan 9. sınıf öğrencilerimiz fabrikamıza geldi. Proje kapsamında, kendilerine meslekleri tanıtıyoruz. Öğrencilerimiz üretim alanlarımızı gezdiler, onları bilgilendirdik. Buraya gelen öğrencilerimiz şu an 9. sınıfta ve 12. sınıfa geldiklerinde stajyer öğrenci olarak almak için öğretmenimizle görüştük. Bursa merkezde yerleşik olabilecek öğrencileri staja alacağız.” diye konuştu.

Harmancık 75. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi 9.Sınıf öğrencisi Tayyip Erkan Bayram, “Buraya geldiğim için mutlu oldum, güzel bir yer ve meslek seçiminde bayağı etkili olmasını sağlıyor. Bu yüzden çok beğendim. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Düzenlenen teknik gezilere 92 öğrenci ve 11 öğretmen katıldı. Ziyaretlerde firma yetkilileri tarafından tanıtıcı sunumlar yapılıp sonrasında üretim alanları ziyaret edildi. Teknik geziler Mart 2020 sonuna kadar devam edecek olup dağ yöresindeki tüm 9. Sınıf öğrencilerinin üretim sahalarını ziyaret etmesi sağlanacak.