İspanya’dan Türkiye’ye Tasarım

İspanya’dan Türkiye’ye Tasarım

“İspanya´dan Türkiye´ye Tasarım”
10 – 12 Aralık 2014, İstanbul

İspanya Ticaret ve Yatırım Ajansı (ICEX) ve İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği İstanbul Ofisi işbirliğinde, 10 – 12 Aralık 2014 tarihleri arasında, İstanbul´da, “İspanya´dan Türkiye´ye Tasarım” etkinliği gerçekleştirilecektir. Bu sene 3‘üncüsü düzenlenen “İspanya´dan Türkiye´ye Tasarım” etkinliği, katılımcı Türk firmalarına, Endüstriyel Tasarım, Ürün Tasarımı, Kurumsal Kimlik Tasarımı ile Yenilikçi Ürün Tasarımı Danışmanlığı konularında faaliyet gösteren İspanya`nın önde gelen ödüllü firmaları ile yakından tanışma ve işbirliği fırsatları sunmayı hedeflemektedir.

Aşağıda bilgileri bulunan katılımcı İspanyol tasarımcılar, kendileriyle ikili görüşme yapmak isteyen Türk Firmaları ofislerinde 11 ve 12 Aralık tarihlerinde ziyaret edecektir. Bu sebeple, katılımcı İspanyol firmalar ile birebir görüşme yapmak isteyebilecek üyelerinize konuyu iletmenizi rica ederiz.

İlgili Türk firmaların ikili görüşme talepleri doğrultusunda, Kayıt Formu´nu İngilizce olarak eksiksiz doldurarak en geç 24 Kasım 2014 Pazartesi gününe kadar tarafımıza göndermesi gerekmektedir.

Crous Calogero SCPwww.crouscalogero.com
Endüstriyel tasarım ve ürün tasarımı konusunda esprili yaklaşımı ile öne çıkan firma; aydınlatma, obje, banyo ve dış mekan mobilyaları vb. ürünlerin tasarımını yapmakta olup aynı zamanda Üniversitelerin Tasarım Bölümlerinde seminer ve eğitimler vermektedir. Çalışmaları 2012 ve 2014 yıllarında Delta Tasarım Ödülü almıştır.

Magma Design, S.L. – www.magmadesign.net
Endüstriyel tasarım alanında geniş bir yelpazede hizmet veren firma; ambalaj, ulaşım araçları, ofis ve ev mobilyaları, fuar mimarisi, vitrifiye, sinyalizasyon, ev ve tüketici elektroniği vb. ürünlerin tasarımını yapmakta olup aynı zamanda yenilikçi ürün tasarımı danışmanlığı yapmaktadır. Özellikle Ambalaj tasarımı alanında pek çok ödüllü çalışması bulunan firmanın ödülleri arasında, Hispak ve Delta Tasarım Ödülleri bulunmaktadır.

Mormedi, S.A. – www.mormedi.com
Endüstriyel tasarım, yenilikçi ürün tasarımı, iç mimari ve kurumsal kimlik tasarımı konusunda faaliyet gösteren firma; ulaşım araçları, beyaz eşya, kurumsal ofis, mağaza tasarımı tüketici elektroniği vb. ürünlerin tasarımını yapmakta olup aynı zamanda yenilikçi ürün tasarımı danışmanlığı yapmaktadır. Pek çok ödüllü çalışması bulunan firma, 2013 yılında Red Dot Tasarım ödülü almıştır.

Stimulo Design, S.L. – www.stimulo.com
Ürün tasarımı ve yenilikçi ürün tasarımı konusunda faaliyet gösteren firma; iç mekan, dış mekan ve sokak aydınlatması, küçük ev aletleri, ofis mobilyaları, ambalaj vb. ürünlerin tasarımını yapmakta olup aynı zamanda yenilikçi ürün tasarımı danışmanlığı yapmaktadır. Pek çok ödüllü çalışması bulunan firma 2014 yılında, Arzum için yaptığı Okka kahve makinesi ile Red Dot Tasarım Ödülü almıştır.

Tíscar Design, S.L. – www.carlostiscar.com
Endüstriyel tasarım ve ürün tasarımı konusunda faaliyet gösteren firma; çocuk ürünleri, ev, ofis ve banyo mobilyaları, ev gereçleri, endüstriyel mutfak aletleri vb. ürünlerin tasarımını yapmakta olup aynı zamanda firma kurucusu Carlos Tíscar, Valencia Tasarımcılar Derneği başkanıdır. Pek çok ödüllü çalışması bulunan firmanın ödülleri arasında, Neocon Inovasyon ve Delta Tasarım Ödülleri bulunmaktadır.

Ayrıca, bu etkinlik vesilesiyle, İspanya Büyükelçisi Ekselansları Sn. Rafael Mendívil Peydro, 10 Aralık 2014 Çarşamba günü, İspanyol firmalarının sunumlarını takiben gerçekleşecek bir kokteyl verecektir. Sunumlara ve takiben gerçekleşecek kokteyle katılım için ön kayıt zorunluluğu bulunduğundan, kayıt yaptırmak isteyenler aşağıdaki mail adresine Kayıt Formu’nu İngilizce olarak eksiksiz doldurarak tarafımıza gönderebilirler.

İspanya Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği
İletişim: Ali Bilge

Tel: 90 (212) 296 61 61 Dahili: 119
Faks: (00/90- 212) 296 88 30
E-posta: ispanya.promosyon@comercio.mineco.es