Kalkınma Ajansları Bağımsız Değerlendirici İlanı

Kalkınma Ajansları Bağımsız Değerlendirici İlanı

Kalkınma Ajansları tarafından yürütülen mali destek programlarına sunulan proje tekliflerinin ilgili mevzuat ve başvuru rehberlerinde belirtilen esaslara göre yapılacak olan mali ve teknik değerlendirmelerinde görev alabilecek bağımsız değerlendirici adaylarına yönelik “Bağımsız Değerlendirici Havuzu” oluşturulacaktır.

Önceki yıllardan farklı olarak Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) programı ile birlikte bütün bağımsız değerlendirici adaylarının öncelikle bu sisteme girip kaydolması gerekmektedir. Ajanslar teklif çağrılarını ilan ettikten sonra KAYS sisteminde de her çağrı için bağımız değerlendirici ilanlarını duyuracaklardır. Bu duyurulara sisteme önceden kayıt olmuş değerlendirici adayları ayrıca başvuru yapacaklardır. Ajanslar; başvuru yapan değerlendirici adayları arasından tecrübe, eğitim, teklif çağrısının konusu ve öncelik alanları ile ilgililik, proje tecrübesi vb. kriterlere göre değerlendirme yapıp çalışmak istediği bağımsız değerlendiricilerle iletişime geçecektir.

Bu havuza 10 Şubat 2014 tarihine kadar KAYS üzerinden giriş yapılabilecektir.

Kalkınma Ajansları Bağımsız Değerlendirici havuzunda yer almak isteyenlerin https://uygulama.kays.kalkinma.gov.tr adresinden erişebilecekleri KAYS’a “Bağımsız Değerlendirici Kullanıcısı” olarak kaydolmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna ilanen duyurulur.

KAYS Bağımsız Değerlendirici Kayıt İşlemleri Bağlantıları

· Kayıt İşlemleri Kılavuzu

· Kayıt İşlemleri Eğitim Videosu

· Sisteme Kaydol