Sosyal Kooperatifçilik Hackathonu düzenlenecek…

Sosyal Kooperatifçilik Hackathonu düzenlenecek…

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, sosyal ve yarı kamusal hizmetlerin sunumu, kamu idarelerine ilave olarak kar amacı gütmeyen sosyal kooperatifler eliyle de yürütülmektedir. Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde sosyal kooperatif modeline ilişkin farkındalığın arttırılması ve sosyal kooperatifçiliğin desteklenmesi, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla geliştirilen “Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım, Eğitim, Geliştirme ve Uygulama Projesi” kapsamında çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmaların ilki; hazırlanan “Sosyal kooperatifler eğitim ve tanıtım treni”nin Ankara’dan hareket etmesiyle başlayacaktır. Trenin  ziyaret edeceği ilk il Eskişehir olup Eskişehir Valiliği koordinasyonunda 1 Ekim 2018 tarihinde saat 18:00’da Eskişehir Garında karşılama töreni  düzenlenecektir. 2 Ekim tarihinde program dahilinde toplantı ve söyleşiler gerçekleşecektir.

Söz konusu proje kapsamında 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Eskişehir Valiliği Koordinasyonunda BEBKA desteği ile Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezinde Sosyal Kooperatifçilik Hackathonu düzenlenecektir. 48 saat boyunca sosyal kooperatif iş fikirleri ve iş modellerinin yarışacağı etkinlik 30 Eylül Pazar günü 17:30’da Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2009’da başlayacak ve 2  Ekim Salı günü 17:30’da gerçekleşecek  ödül töreni ile sona erecektir.

Geliştirilen fikirlerin jüri tarafından değerlendirilerek birinciye 5.000 TL, ikinciye 4.000 TL, üçüncüye 3.000 TL ödül verilecektir. 
Son Başvuru Tarihi: 28 Eylül 2018
Başvuru için tıklayınız