“Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı-TechUP’a başvurmak için son tarih:31 Aralık 2016

“Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı-TechUP’a başvurmak için son tarih:31 Aralık 2016

Firmalar TechUP ile hızlanıyor 

 

BEBKA bölgemizdeki inovasyon odaklı girişimciliğin güçlendirilmesi, teknoloji tabanlı firmaların desteklenerek büyüme ve gelişmeye katkı sağlanmasını amaçlayan “Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı – TechUP”ı Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Teknoloji Transfer Ofisleri (ARİNKOM ve ETTOM) ile birlikte yürütmeyi planlamaktadır. Programın ilk etabı Eskişehir ve Bilecik’teki firmalara yöneliktir.

 

Programda amaç bu illerde, faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan, fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebepler ile gerçekleştiremeyen en az 3 ay önce kurulmuş, tercihen ciro elde etmiş firmaların büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve firmanın yatırım yapılabilir hale getirilmesidir. Programın hedeflediği firmalar, teknolojik yenilik içeren firmalar olup Eskişehir ve Bilecik için toplam 10 firma hedeflenmektedir. Bu firmalar, iş fikri ile değil, geliştirdiği teknolojik yenilik/ürün/hizmet ile değerlendirilecek olup, Eskişehir ve Bilecik’te faaliyet gösteren firmalar seçilecektir.

 

Bu firmalar, mentor desteği ile hızlandırıcı programına alınacak, programın sonunda düzenlenecek olan Demo Day ile firmaların yatırımcı karşısına çıkması sağlanacaktır. Toplam 7 ay sürecek olan programın açılış toplantısı 22 Kasım 2016 Salı günü saat 10:00'da Eskişehir Anemon Otel’de yapılacaktır. Proje başvuruları 22 Kasım 2016 tarihinde alınmaya başlanacak olup proje son başvuruları için son tarih 31 Aralık 2016’dır.