Temiz Teknoloji İş Fikirleri Aranıyor

Temiz Teknoloji İş Fikirleri Aranıyor

“Enerji ve Çevre” konulu proje yarışmasının Türkiye ayağındaki başvurular, 2 Haziran – 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında elektronik ortamdan kabul edilecek.

Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO), Küresel Çevre Fonu (GEF) ile birlikte “Enerji ve Çevre” konusunda girişimci iş fikirlerinin yarışacağı ve destekleneceği uluslararası bir yarışma başlatıldı. Global Cleantech Innovation Program (GCIP) tarafından düzenlenen yarışma, 2014 yılı itibari ile Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 8 ülkede başlatıldı. Temiz teknoloji alanında gelecek vaat eden iş fikirlerinin yarışacağı yarışma, ilk olarak ulusal düzeyde düzenlenecek. Ardından Türkiye’nin en başarılı temiz teknoloji projesi, Silikon Vadisi’nde dünyadaki diğer projelerle yarışacak.

Yarışmanın Türkiye ayağındaki başvurular, 2 Haziran – 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda “www.turkey.cleantechopen.org” adresi üzerinden kabul edilecek. Başvurular, TÜBİTAK tarafından düzenlenecek panellerde uzmanlar ve akademisyenler tarafından değerlendirilecek ve programa devam etmeye uygun bulunan 25 yarı finalist takım, ilan edilecek.

Ayrıntılı bilgi için: http://turkey.cleantechopen.org/