Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı başlıyor

Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı başlıyor

University of Texas at Austin’in Teknoloji Transfer Ofisi olarak faaliyet göstermekte olan IC2 Institute’ün 30 yıllık deneyimi ile geliştirilen ve 2013 yılından beri Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve Bilkent Cyberpark ortaklığında gerçekleştirilen Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı-UTTP 2014 yılında da devam ediyor.

Bu yıl düzenlenecek olan UTTP’nin tanıtım toplantısı IC2 Institute uzmanlarının katılımı ile 10 Haziran 2014 tarihinde saat 14:30’da Cyberpark B Blok 1.Kat Ankar’da yer alan Dr.Fikret Yücel Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

UTTP Nedir?

Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı (UTTP)

• bilgi ve teknolojinin piyasa değerlemesi,

• pazara çıkarılması süreçleri ve

• bu süreçler içerisinde ticari kazanç elde edilebilmesine ilişkin teknoloji profesyonelleri ve teknolojik girişimcilerin bilgi birikimi ve becerilerini artırmayı hedefleyen bir programdır.

Bu dinamik program teknoloji fikirlerinin değerlendirmesi, fikri mülkiyet hakları yönetimi, iş planı oluşturma, başlangıç için alternatif fon modelleri ve lisanslama fırsatları ile ilgili becerileri geliştirme ve teknolojinin ticarileştirilmesi önündeki engelleri kaldırabilme hedefi ile yoğun bir içerik sunar.

Daha detaylı bilgi için www.ttgv.org.tr