VI. UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE Proje Pazarı Zirvesi Proje Çağrısı

VI. UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE Proje Pazarı Zirvesi Proje Çağrısı

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından 2009 yılından itibaren organize edilen“UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE Proje Pazarı Zirvesi”nin altıncısı uluslararası düzeyde, “VI. Türkiye Ev Tekstil Tasarım Yarışması” ile birlikte 03-04 Nisan 2014 tarihlerinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve BEBKA Organizasyon Ortaklığı, TÜBİTAK TEYDEB destekleri ile gerçekleştirilecektir.

Sektörümüzde 2009 yılında, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı’nın ilk defa desteğini kazanan Zirve’nin Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi Nonwoven Enstitüsü, Aachen Teknik Üniversitesi Teknik Tekstil Enstitüsü, İsviçre Federal Malzeme Bilimi ve Teknolojisi Laboratuvarları, Güney Kore Tekstil Gelişim Enstitüsü, Kyoto Teknoloji Enstitüsü ile işbirliğiyle gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Ar-Ge Proje Pazarı vasıtasıyla Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması amacı ile Ar-Ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, yerli – yabancı üniversite öğretim üyeleri ve Ar-Ge Merkezleri ile Teknopark araştırmacılarını bir araya getirerek Ar-Ge destek programlarına sanayi-üniversite, sanayi-sanayi, üniversite-üniversite, sanayi-araştırma kurumu-üniversite ortak proje önerisi sunmaları amaçlanmaktadır.

UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe V. AR-GE Proje Pazarı Etkinliği kapsamında proje önerileri web sayfası üzerinden elektronik ortamda kabul edilecek olup proje kabulleri 28 Kasım 2013 tarihi itibari ile başlayacaktır.

Bu yıl belirlenen kategoriler:

· İnşaat tekstilleri,

· Taşıt tekstilleri,

· Ev tekstili (Banyo, Havlu, Perde, Döşemelik, Halı ürünleri vb. )

· Koruyucu ve Askeri tekstiller

· Fonksiyonel Giyim tekstilleri

olarak belirlenmiş olup, projelerin tanıtımı daha önce olduğu gibi Merinos AKKM (konferans salonlarında araştırmacıların ve sanayicilerin birebir görüşmeleri şeklinde gerçekleştirilecek, Bağımsız üyelerden oluşan “Ödül Seçici Kurulu” tarafından başarılı bulunan Ar-Ge Proje önerileri değerlendirilerek her bir kategoride birinciye 10.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye 4.000 TL olmak üzere toplam 100.000 TL nakden ödüllendirilecektir.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayınız