BEBKA’dan GENÇLERE E-TİCARET EĞİTİMİ

BEBKA’dan GENÇLERE E-TİCARET EĞİTİMİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, hizmet alanında bulunan illere ilişkin sektörel bilgiler, yatırım fırsatları ve yatırım alanları ile ilgili araştırma ve bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra beşerî ve sosyal sermayenin geliştirilmesi için de önemli çalışmalar yürütmektedir.

Hızla gelişen ve dijitalleşen dünyada elektronik ortamda mal ve hizmetlerin satış oranı ve bu alanda yeni kurulan işletme sayısı her geçen yıl artmaktadır. Bu durum, e-ticarete ilgi gösteren kişiler için hem kariyer hem de girişimcilik fırsatları sunmaktadır. Artan e-ticaret hacmi bu alanda yetişmiş ve donanımlı işgücüne olan ihtiyacı artırmaktadır. Bunun yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın belirlediği Kalkınma Ajansları 2022-2023 teması olan ‘Genç İstihdamı’ kapsamında, bölgemizdeki üniversite öğrencilerimize ve yeni mezun olan gençlerimize e-ticaret alanında eğitim verilmesi planlanmıştır.

Dersler kayıtlı eğitimler üzerinden 13 Mayıs – 05 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek ve kayıt olan öğrenciler belirtilen tarihler arasında diledikleri zaman diliminde eğitim videolarına erişebilecektir.

Son başvuru tarihi 08 Mayıs 2022’dir. Ön kayıtların ardından yapılacak değerlendirme sonrasında eğitime katılacak kişiler belirlenerek kendileriyle iletişime geçilecektir. Eğitimin en az %70’ine katılım sağlayan ve eğitim sonunda, eğitim veren firma tarafından yapılacak sınavdan 85 ve üzeri puan alan katılımcılara sertifika verilecektir.

Eğitimi başarılı ile tamamlayan gençlerin; Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde E-Ticaret yapan/yapmak isteyen firmalarla birebir görüşmeleri sağlanacak ve bu firmalarda istihdam edilme/staj yapma fırsatları sunulacaktır.

Eğitime ön kayıt için: https://worldef.net/ecom-talent-camp-bursa-2022/