12. KALKINMA KURULU TOPLANTISI BURSA’DA YAPILDI

12. KALKINMA KURULU TOPLANTISI BURSA’DA YAPILDI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) 12. Kalkınma Kurulu Toplantısı Bursa’da yapıldı.

BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Çepni’nin başkanlığında gerçekleştirilen ve Kalkınma Kurulu Üyeleri’nin katıldığı toplantının açılışında konuşan BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, BEBKA’nın Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te sürdürdüğü faaliyetleri ile önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Açılışta konuşan BEBKA Kalkınma Kurulu Başkanı Hasan Çepni ise, “BEBKA, bölgemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına ivme kazandıracak, sanayi, turizm, kümelenme, rekabetçiliğin artırılması, çevre, enerji verimliliği, girişimcilik gibi öncelikli alanlarda faaliyetlerini yürütmektedir. Bu alanlarda analizler ve araştırmalar yapma, stratejiler geliştirme ve kurumları yönlendirme gibi konularda çalışmalar yapmaktadır” dedi.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik’in gelişmesine katkı sağlamak adına çalışmaların devam ettiğini kaydeden Çepni, “Kalkınma Kurulu, bölgemizin gelişmesi için ihtiyaçların katılımcı bir yöntemle tespit edilebilmesi amacı ile kurulmuştur. Bölgedeki kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, yerel yönetimler ve özel sektör arasında işbirliğini geliştirmek ve Ajansı yönlendirmek, Kalkınma Kurulunun başlıca görevleri arasındadır. Buna istinaden, bölgemizin kalkınması için önem taşıyan BEBKA’nın çalışmalarını inceleyip değerlendirmek üzere bugün burada toplanmış bulunuyoruz” diye konuştu.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından BEBKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Jülide Alan tarafından 2014 Yılı Faaliyet Raporu ile İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları hakkında, BEBKA Program Yönetimi Birim Başkanı Erhan Öztürk tarafından da 2015 yılı Mali Destek Programları hakkında bilgiler verildi.

Sunumların ardından BEBKA 12. Kalkınma Kurulu Toplantısı dilek ve temenniler bölümüyle devam etti. Bu bölümde Kalkınma Kurulu Üyeleri tarafından değişik konularda görüş ve öneriler dile getirildi.