2. ANADOLU ÇİZGİ FİLM (ANİMASYON) YARIŞMASI TANITIMI 12 ÜNİVERSİTEDE YAPILDI

2. ANADOLU ÇİZGİ FİLM (ANİMASYON) YARIŞMASI TANITIMI 12 ÜNİVERSİTEDE YAPILDI

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Eskişehir’deki animasyon sektörünün gelişmesine katkı sağlamak amacı ile düzenlediği 2. Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması’nın tanıtımı için yoğun çalışmalarına devam ediyor.

Serbest temalı olan yarışma, ulusal çapta 18 yaş üstü öğrenci ve profesyonellerin katılımına açıktır. Yarışma jürisi olarak, animasyon alanında ulusal çapta tanınan akademisyenler, sektör temsilcileri, ilgili dernek yetkilileri ve animasyon profesyonelleri yer alacak.

Yarışmanın tanıtımı amacı ile BEBKA yetkilileri, Türkiye genelinde animasyon bölümü veya ilgili eğitim veren 12 üniversite ve Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek ilgilenen tüm öğrencilere yarışma hakkında bilgi verdi. İstanbul, Ankara, Aydın, İzmir, Eskişehir ve Kütahya illerinde düzenlenen tanıtım turlarına yoğun ilgi gösterilirken, öğrenciler ve akademisyenler yarışmaya yönelik görüş ve önerilerini de aktarma fırsatı elde ettiler.

Yarışmanın daha geniş kitlelerde tanınmasını amaçlayan üniversite turlarına yaklaşık 250 öğrenci ve akademisyen katılım gösterdi. Yarışma hakkında sorular yanıtlanırken bir yandan da yarışmanın ve yine BEBKA tarafından 2016 Mayıs ayında ikincisi planlanan festivalin içeriğine yönelik öneriler de paylaşıldı.

2015 yılında düzenlenen birincisinde yoğun ilgi ve destek gören yarışmaya 2016 yılında ilginin artması bekleniyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 31 Mart 2016 olarak belirlendi. Mayıs ayında ise sonuçların festival kapsamında açıklanması planlanıyor.

Yarışma hakkında detaylı bilgi almak için http://www.anadoluanimasyon.com/ web sitesi ziyaret edilebilir.