2012 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI AÇIKLANDI…

2012 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI AÇIKLANDI…

BEBKA, 2012 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARINI AÇIKLADI…

Başvuru rehberleri için tıklayınız.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), 2012 Yılı Mali Destek Programlarını 24 Aralık 2012 tarihi itibarıyla açıkladı. “Sürdürülebilir Sanayi”, “Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı” ve “Turizm Tanıtım” alanlarında toplam 20 milyon TL hibe verilecek olan proje teklif çağrıları için projelerin teslim edileceği son tarih 20 Mart 2013 Çarşamba günü saat 17.00 olarak belirlendi.

Sürdürülebilir Kalkınma anlayışını hayata geçirmek amacıyla Kalkınma Bakanlığı’nın koordinasyonunda çalışmalarını sürdüren BEBKA, 2012 Yılı Mali Destek Programlarında üç alandaki proje teklif çağrısında kar amacı gütmeyen kuruluşların projelerini destekleyecek.

“Sürdürülebilir Sanayi” programının amacı, sanayide ar-ge ve yenilikçiliği, ortak çalışma ve işbirliği alanlarını geliştirerek bölgenin rekabetçi konumunun çevre dostu bir anlayışla güçlendirilmesi olarak belirlenirken, “Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Programı”nda turizmin çeşitlendirilmesi, yaygınlaştırılması ve bölgedeki turizm potansiyelinin değerlendirilmesi hedefleniyor. “Turizm Tanıtım” programı ise bölgenin etkin ve yenilikçi yöntemlerle ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasına yönelik olacak. Sürdürülebilir Sanayi programına 8 milyon TL, Turizme Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı programına 10 milyon TL ve Turizm Tanıtım programına da 2 milyon TL olmak üzere, 2012 yılı proje teklif çağrılarında toplam 20 milyon TL’nin hibe olarak projelere tahsis edildi.

2012 Yılı Mali Destek Programlarını tanıtmak amacıyla Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te bilgilendirme toplantıları ve ücretsiz proje yazma eğitimleri düzenlenecek. Bu toplantılarda mali destek programları hakkında bilgiler verilerek, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği ve başvuru süreci anlatılacak. Bilgilendirme toplantıları ve eğitimlerin takvimi BEBKA’nın internet sitesinden ayrıca duyurulacak.

Son başvuru tarihi 20 Mart 2013 Çarşamba günü saat 17.00 olarak belirlenen mali destek programlarına başvurmak için Ajansın internet sitesinde ‘Açık Destek Programları‘ kısmında yer alan başvuru rehberlerinin detaylı bir şekilde incelenmesi ve bu yıl ilk kez uygulamaya alınacak olan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) vasıtasıyla internet üzerinden başvuru formlarının eksiksiz bir şekilde doldurularak, son başvuru tarihi ve saatinden önce ajansa teslim edilmesi gerekmektedir.

BEBKA, 2010 ve 2011 yıllarındaki proje teklif çağrılarında toplam 28 milyon TL bütçe ile 665 proje başvurusundan başarılı olan 128 projeyi desteklemişti.