2014 YILI MDP PROJE BAŞVURULARI SONA ERDİ

2014 YILI MDP PROJE BAŞVURULARI SONA ERDİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 25 Kasım 2013 tarihinde ilan edilmiş olan 2014 Yılı Mali Destek Programlarına başvurular 21 Şubat 2014 günü saat 17.00 itibariyle sona erdi.

Toplam 50 milyon TL bütçeli beş başlıkta ilan edilen Proje Teklif Çağrılarından Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı programına 75, Kırsalda Ekonomik Gelişim programına 20, İşbirliği ve Gelişim programına 35, Çevre Küçük Ölçekli Altyapı programına 17 ve Çevre Dostu Üretim programına 53 olmak üzere toplam 200 proje başvurusu yapılmıştır.

Proje başvurularının tamamlanmasının ardından projelerin değerlendirilmesi süreci başlayacaktır. Değerlendirme sürecinin ilk aşaması olan ön incelemede; projelerin idari ve uygunluk kontrolleri yapılacaktır. Başvurular üzerinden, başvuru rehberinde talep edilen belgelerin doğru ve eksiksiz sunulmuş olması ve başvuru sahibinin, ortaklarının ve proje konularının başvuru rehberinde belirtilen kriterlere uygunluğu gibi hususlar yönünden ön inceleme yapılacaktır. İnceleme sonucunda başarılı bulunan projeler, teknik ve mali değerlendirme aşamasına alınacaktır.

Proje başvuru sahipleri eksik evrak sürecini http://portal.kays.kalkinma.gov.tr/ adresine girilerek Kalkınma Ajansı Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden takip edebilecektir. Teknik ve mali değerlendirme aşamasında başvuru rehberinde belirtilen değerlendirme usulleri ve kriterleri doğrultusunda projeler bağımsız değerlendiricilerce değerlendirilecektir. 2014 Yılı Mali Destek Programlarına dair değerlendirme sürecinin 2014 Mayıs ayı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

BEBKA’dan proje başvuru sahiplerine yönelik “Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden 2014 yılı Mali Destek Programlarına ilgi göstererek proje başvurusunda bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür eder, bölgemiz için hayırlı olmasını dileriz” açıklaması yapıldı.