2015 YILI PROJE BAŞVURULARI SONA ERDİ

2015 YILI PROJE BAŞVURULARI SONA ERDİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 16 Şubat 2015 tarihinde ilan edilmiş olan 2015 Yılı Mali Destek Programlarına başvurular 15 Mayıs 2015 günü saat 17.00 itibariyle sona erdi.

Toplam 15 milyon TL bütçeli üç başlıkta ilan edilen Proje Teklif Çağrılarından Kırsalda Ekonomik Kalkınma (Kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik) mali destek programına 69 adet, Kırsalda Ekonomik Kalkınma (Kar amacı güden kurumlara yönelik) mali destek programına 34 adet, Sağlık Turizminin Geliştirilmesi mali destek programına 18 adet olmak üzere toplam 121 adet proje başvurusu yapıldı.

Proje başvurularının tamamlanmasının ardından projelerin değerlendirilmesi süreci başlayacak. Değerlendirme sürecinin ilk aşaması olan ön incelemede; projelerin idari ve uygunluk kontrolleri yapılacak. Başvurular üzerinden, başvuru rehberinde talep edilen belgelerin doğru ve eksiksiz sunulmuş olması ve başvuru sahibinin, ortaklarının ve proje konularının başvuru rehberinde belirtilen kriterlere uygunluğu gibi hususlar yönünden ön inceleme yapılacak. İnceleme sonucunda başarılı bulunan projeler, teknik ve mali değerlendirme aşamasına alınacak.

Proje başvuru sahipleri eksik evrak sürecini http://portal.kays.kalkinma.gov.tr/ adresine girilerek Kalkınma Ajansı Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden takip edebilecek. Teknik ve mali değerlendirme aşamasında başvuru rehberinde belirtilen değerlendirme usulleri ve kriterleri doğrultusunda projeler bağımsız değerlendiricilerce değerlendirilecek. 2015 Yılı Mali Destek Programlarına dair değerlendirme sürecinin 2015 yılı Temmuz ayı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

BEBKA’dan proje başvuru sahiplerine yönelik “Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden 2015 yılı Mali Destek Programlarına ilgi göstererek proje başvurusunda bulunan kurum, kuruluş ve işletmelere teşekkür eder, bölgemiz için hayırlı olmasını dileriz” açıklaması yapıldı.