2018 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI BİLECİK’TE TANITILDI…

2018 YILI MALİ DESTEK PROGRAMLARI BİLECİK’TE TANITILDI…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından duyurusu yapılan 2018 yılı Mali Destek Programı’nın ayrıntıları, Bilecik’te düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Tahir Büyükakın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, Bilecik TSO Başkanı Mefail Ateş ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, 2018 yılı için üç başlıkta açıklanan 16 Milyon TL’lik hibenin verileceği destek programı tanıtıldı.

Basın toplantısında konuşan Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Tahir Büyükakın, “Her destek programının asgari ve azami destekleri mevcut. Proje sahiplerinin eş finansman sağlaması gerekiyor. Destek oranları yüzde 75’e kadar talep edilebiliyor. Ne kadar çok proje yazılıp hazırlanırsa, Bilecik’ten ne kadar çok proje kazanırsa Bilecik o kadar çok kazanmış olur” dedi.

Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Tahir Büyükakın’ın konuşmasından sonra BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim de yaptığı sunumda 2018 yılı Mali Destek Programı ile ilgili teknik açıklamalarda bulundu.