8. Van Turizm ve Seyahat Fuarında Bursa, Eskişehir ve Bilecik İlgi Odağı Oldu

8. Van Turizm ve Seyahat Fuarında Bursa, Eskişehir ve Bilecik İlgi Odağı Oldu

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) öncülüğü ve organizasyonu ile; Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin turizm temsilcileri 8. Van Turizm Seyahat Fuarı’nda BEBKA standında illerimizi tanıttılar.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde 28 Eylül- 1 Ekim 2017 tarihleri arasında Van Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Van Turizm ve Seyahat Fuarı’na Bursa, Eskişehir ve Bilecik illeri BEBKA katkı ve organizasyonu ile katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen ve Türkiye turizmini başta İran pazarı olmak üzere Ortadoğu’ya tanıtmayı ve yeni pazar ağları oluşturmayı hedefleyen Van Turizm ve Seyahat Fuarı ile eş zamanlı olarak Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi de gerçekleştirildi.

Fuara, doğudan batıya, Kars’tan İzmir’e, kuzeyden güneye, Ordu’dan Hatay’a Türkiye’nin dört bir köşesinden iller ile İran’dan yerel yönetimler ve seyahat acenteleri katılım sağladı. İllerin çeşitliliği ve yörelerin müzik, el sanatları ve yöresel ürünleri fuara renk kattı.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik’le ilgili turistik bilgi ve seyahat önerileri almak isteyen ziyaretçilere, katılımcılarımız tarafından BEBKA standında bilgi ve tanıtım broşürleri verildi. Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT), ziyaretçilerden büyük ilgi gören standın Bursa bölümünde yerlerini aldılar. BUSAT, Bursa’daki gelişmiş termal tesis ve sağlık kuruluşlarını burada tanıtma fırsatı buldu.

Eskişehir Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yanında TÜROB ve TÜRSAB Eskişehir Temsilciliği ile Abacı Konak Otel, Senna City Otel, Vendome Otel ve Ufkunes Turizm seyahat acentesine da ev sahipliği yapan Eskişehir bölümünde Eskişehir’in turizm değerleri tanıtılırken, özellikle İran, Gürcistan gibi ülkelerden gelen ziyaretçi ve seyahat acenteleri ile önemli işbirliği görüşmeleri yapıldı.

Bilecik ilinin tarihi, kültürü ve doğası turizm profesyonellerine ve fuar katılımcılarına Osmaneli Belediyesi işbirliği içerisinde tanıtıldı. Fuar süresince Bilecik’e ait dokümanlar fuar katılımcılılarına dağıtılırken Osmaneli Belediyesinin el işi ürünleri özellikle İran’lı katılımcılar tarafından yoğun ilgi çekti