ANADOLU ANİMASYON YARIŞMASI’NA ÖDÜL

ANADOLU ANİMASYON YARIŞMASI’NA ÖDÜL

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından geçen yıl ilki düzenlenen Anadolu Çizgi Film (Animasyon) Yarışması, Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde ‘Yarışma ve Festivaller’ kategorisinde ikinciliğe layık görüldü.

Sektörün gelişimine katkıda bulunmak, özgün başarıları belgelemek ve uygulamaların kalitesinin artırılması hedefiyle Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından her yıl verilen ödüller bu sene 14 Ocak 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenen törende sahiplerini buldu.

2015’te hayata geçen ve Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne başvuran yüzlerce projenin arasından sektörün ‘en iyi’lerinin seçildiği ödül töreninde, DPİD’nin 10.yılı olması sebebiyle 10 yılın en iyileri projelerine de ödül verildi.

“Yarışma ve Festivaller” kategorisinde BEBKA 1. Anadolu Çizgi Film (Animasyon)Yarışması ile ikincilik ödülü aldı. Kuruluş amacı doğrultusunda, gelişen sektörlere destek vermek ve girişimcilerin önünü açmak adına Türkiye’de çizgi film (animasyon) sektörü için bir ilk gerçekleştirilerek BEBKA tarafından geçen yıl ilki düzenlenen yarışma ile sektörün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığına dikkat çekilmişti.

BEBKA Eskişehir’in animasyon sektöründe öncü, yenilikçi ve lider bir il olma yönünde stratejisini gelecek yıllarda da sürdürmeyi planlıyor. Animasyon sektörüne yönelik sektör stratejisinin belirlenmesi çalışmaları ile sektörel yönlendirme faaliyetleri kapsamında yarışma ve festival etkinliklerinin planlama çalışmaları devam ediyor.