ARGE VE İNOVASYON ZİRVESİNDE ÜNİVERSİTELERİMİZİN PROJELERİ TAM NOT ALDI

ARGE VE İNOVASYON ZİRVESİNDE ÜNİVERSİTELERİMİZİN PROJELERİ TAM NOT ALDI

-TR41 Bölgesindeki üniversitelerin akademisyen ve öğrencileri tarafından geliştirilen Ar-Ge ve inovasyon projeleri 1. Ar-Ge, İnovasyon Zirvesi’nde BEBKA koordinasyonunda sergilendi. Standımızda yer alan projeler ziyaretçilerden tam not aldı.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin açılışını yaptığı, Türkiye’nin girişimci sanayici ve akademisyenlerinin buluştuğu zirvede Ajansımızın ev sahipliğinde sergilenen projeler katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 

Mimar ve Mühendisler Grubu’nun (MMG) öncülüğünde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde 29 – 30 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde “Ar-Ge’den projeye, projeden üretime” temasıyla gerçekleştirilen Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi’nde Türkiye’nin farklı üniversitelerinde geliştirilen ve yatırıma dönüşebilecek seçilmiş 180 inovatif proje ve prototip sergilendi.

 

Çok sayıda üniversite ve Ar-Ge merkezinin katıldığı 1. Ar-Ge, İnovasyon Zirvesi’nde TR41 bölgesindeki üniversitelerin akademisyen ve öğrencilerinin geliştirdiği 33 proje BEBKA standında yer aldı. Sergilenen projelerin prototipleriyle birlikte katılan akademisyen ve öğrenciler, ziyaretçilere projeler hakkında bilgiler verdi.

 

Zirvenin açılışını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü BEBKA standını ziyaret etti. Bölge üniversitelerinin sergilediği tüm projeleri tek tek inceleyen Bakan Faruk Özlü çalışmalara katkı sağlayanları tebrik etti. Stanttaki projeler ile yakından ilgilenen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN de TÜBİTAK olarak verdikleri destekler ile sektörlerin ihtiyaçlarına çözüm olabilecek inovatif projelerin ortaya çıkmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.