BARIŞ’I ANLATAN TASARIMLARA ÖDÜL

BARIŞ’I ANLATAN TASARIMLARA ÖDÜL

24 Ekim-23 Aralık 2016 tarihleri arasında BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ve BTSO (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası) işbirliğinde düzenlenen 2. Junioshow Genç Tasarımcılar Yarışması’nın kazananları belli oldu.

 

Genç yeteneklerin sektör ile buluşmasını hedefleyen, öncü yarışmalardan biri olan 'Genç Tasarımcılar Yarışması' bebek ve çocuk giyim sektörüne yenilikçi tasarımlar ve yeni yetenekler kazandırmak amacıyla genç tasarımcıları bu yıl ‘Barış’ temalı yeni koleksiyonlar tasarlamaya davet etti.

 

Üniversitelerin güzel sanatlar, sanat ve tasarım fakültelerinin lisans ve ön lisans programları ile yüksek okulların tekstil, tekstil mühendisliği, tasarım ve moda ile ilgili bölümlerden öğrencilerin katıldığı yarışmada; katılımcılardan, çocukların umut ve sevgi dolu dünyasından ilham alarak ve Barış ve Sevgi’yi hayal ederek yaratacakları hikayeleri tasarımları ile çocuk ve bebek kıyafetleri aracılığıyla ifade etmeleri beklendi.

 

Genç Tasarımcılar Yarışması’nın ödül töreni, Bebe çocuk konfeksiyonu sektöründe faaliyet gösteren Bursalı firmaların ihracatı ve tasarım odaklı büyümesi açısından önemli bir organizasyon olan Junioshow Fuarı’nın açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirildi. Programa Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Vali Yardımcısı ve BEBKA Genel Sekreter Vekili Yunus Fatih Kadiroğlu, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Karacabey Belediye Başkanı Remzi Topuk ve Bursa iş dünyası temsilcileri de katıldı.

 

Fuarın ve yarışmanın açılışına katılan BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk konuşmasında bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Tasarımcılar Yarışması hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca katkılarından ve desteklerinden dolayı BEBKA’ya teşekkür etti.

 

‘Barışı Hayal Et, Sevgiyi Düşle’

 

Bu yıl ‘Barışı Hayal Et Sevgiyi Düşle’ temasıyla gerçekleştirilen yarışmada 0-1 Yaş Bebek Giysisi Ürünleri Kategorisi, 1-10 Yaş Erkek Çocuk Ürünleri Kategorisi, 1-10 Yaş Kız Çocuk Ürünleri ve ‘En İnovatif Ürün’ Kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri Bursa protokolü tarafından verildi.