BEBKA ATM DUBAİ FUARI’NDA

BEBKA ATM DUBAİ FUARI’NDA

6-9 Mayıs 2013 tarihleri Dubai’de düzenlenen ve Arap dünyasının en önemli fuarları arasında yer alan Arabian Travel Market (ATM) Fuarı ziyarete açıldı.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 40 metrekarelik alanda üç ilimizin kültür, turizm, tarihi ve coğrafi değerleri ve turizm yatırım imkanlarını fuara katılan 87 ülke ve binlerce turizm sektör temsilcisine tanıttı. BEBKA standı, çok sayıda yerli ve yabancı turizm sektörü temsilcilerinin ilgi odağı oldu.

Standımıza Yoğun İlgi

ATM fuarına katılmak üzere Dubai’de bulunan BEBKA Yönetim Kurulu üyeleri, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bilecik Belediye Başkanı, Selim Yağcı, Bursa İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir, Eskişehir İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı ve Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı H. Hüseyin Çelik’den oluşan heyete BEBKA Genel Sekreter Vekili Tamer Değirmenci ve Birim Başkanı Önder Erdoğan eşlik etti. BEBKA heyeti standımızı ziyaret ettikten sonra fuara katılan diğer kurumlar ve turizm sektör temsilcileri ile temaslarda bulundu.

Ayrıca BEBKA standını Büyükelçi Şefik Vural Altay ve Başkonsolos Elif Çomoğlu Ülgen Bursa Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ziyaret etti.

Bu yıl 20’nci düzenlenen ATM Dubai Fuarı’na 87 ülkeden 2500 katılımcı ziyaret etti.

Dubai Sağlık Serbest Bölgesi’ne ziyaret

Fuar etkinlikleri kapsamında Bursa Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun başkanlığında Bursa sağlık turizmi temsilcilerinden ve BEBKA yetkililerinden oluşan bir heyet Dubai Kültür Ataşesi Harun Özdikiş eşliğinde Dubai Sağlık Serbest Bölgesi (Dubai Healthcare City, DHC)’ne ziyaret gerçekleştirdi. DHC Genel Müdürü (CEO) Marwan Abedin, DHC Finans Müdürü (CFO) Ammar S. Hattab, Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Dr. Wajdi Al Daghma ‘nın yanı sıra Dubai Hükümeti Sağlık Kurumu Sağlık Mevzuatı Direktörü Dr. Ramadan İbrahim Mohammed ile görüşen heyet serbest bölge hakkında bilgi aldı.

Birinci fazının %75’inin faal olduğu ve 4.1 milyon metrekarede kurulan sağlık merkezi şu an 1500 hasta kapasite ile çalışırken ikinci fazın 2020 yılında tamamlanması ile yaklaşık 5000 hasta kapasitesine ulaşacaktır. Bölge 2012 yılında 600.000 yeni hastaya hizmet vermiş olup bölgede halen 120 sağlık tesisinde 3700 sağlık personeli çalışmaktadır.

Bunun yanı sıra BEBKA, sağlık turizmi, emlak ve gıda sektörü temsilcilerinden oluşan bir heyet ise Dubai Ticaret Ataşesi Gülizar Yavaş ile görüşerek potansiyel yatırımlar ve işbirlikleri hakkında bilgi aldı.