BEBKA, BÖLGENİN POTANSİYELİNİ 2. AR-GE İNOVASYON ZİRVE SİNDE TANITTI

BEBKA, BÖLGENİN POTANSİYELİNİ 2. AR-GE İNOVASYON ZİRVE SİNDE TANITTI

Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) tarafından organize edilen ve ikincisi bu yıl 6-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenen “Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi”nde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) da yerini aldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı himayelerinde ikincisi bu yıl düzenlenen MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 6-7 Eylül tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği ve iki gün boyunca Ar-Ge ve inovasyona ilişkin konferansların düzenlendiği zirvede, BEBKA da Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, ULUTEK Teknopark, Anadolu Üniversitesi ARİNKOM Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin de içerisinde yer aldığı standıyla hazır bulundu.

Zirvenin ilk gününde, Kalkınma Bakanı Lütfi ELVAN ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk ÖZLÜ standımızı ziyaret etti ve bölge illerimizin projeleriyle ilgili bilgi aldı.

30’dan fazla Ar-Ge projesi sergilendi

Ar-Ge merkezleri, üniversiteler, teknoparklar, kalkınma ajansları ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı; projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedefleyen ve Türkiye’nin milli ve yerli projeleri dâhil, çeşitli inovatif projeler sergilendiği “Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi”nde, BEBKA standında da üniversiteler ve diğer kurumların 30’dan fazla Ar-Ge projesi ziyaretçilerin dikkatine sunuldu.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve ARİNKOM TTO tarafından yürütülen ve teknoloji tabanlı firmaların desteklenerek büyüme ve gelişmesine katkı sağlanmasını amaçlayan “Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı” çerçevesinde desteklenen firmalar projelerini BEBKA standında tanıttılar.

AR-GE projelerinin yanı sıra, BEBKA işbirliğiyle düzenlenen Bilim Şenliğinde yer alan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin stanttaki bölümünde sanal gerçeklik ve diğer düzenekleriyle ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.