BEBKA GENEL SEKRETERİ KADİROĞLU: BURSA’MIZI, ESKİŞEHİR’İMİZİ, BİLECİK’İMİZİ HER YÖNÜYLE TANITMAYA ÇALIŞTIK…

BEBKA GENEL SEKRETERİ KADİROĞLU: BURSA’MIZI, ESKİŞEHİR’İMİZİ, BİLECİK’İMİZİ HER YÖNÜYLE TANITMAYA ÇALIŞTIK…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa, Eskişehir ve Bilecik Valilikleri ile Bilecik Belediyesi’nin işbirliğinde, 3 ilin tarihi ve doğal güzellikleri yanı sıra turizm değerlerini tanıtmak için, kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yerini aldı.

21.si düzenlenen ve yaklaşık 80 ülkeden katılımcının yer aldığı EMITT Fuarı’nda açılan stantlar aracılığıyla Bursa, Eskişehir ve Bilecik’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, fuar ziyaretçileri ve katılımcılarının beğenisine sunuldu.

26-29 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen fuarın ardından değerlendirmelerde bulunan Bursa Vali Yardımcısı ve BEBKA Genel Sekreter Vekili Yunus Fatih Kadiroğlu, “BEBKA olarak ülke çapında ve birçok uluslararası fuarda yerimizi alıyoruz. Son yıllarda ülkemize gelen turist sayısındaki azalmayı bunun gibi organizasyonlarla telafi etmek için çalışmalar yürütüyoruz. EMİTT Fuarı uluslararası bir fuar. Bursa ve diğer illerimiz yıllardan beri bu fuarda yerini almakta” dedi.

Bu yıl Bursa standının yer aldığı salonda değişikliğe gidildiğini hatırlatan Kadiroğlu, ”Bu yıl Bursa’mız, yabancı katılımcıların yer aldığı salonda yerini aldı. Bursa’mızı, Eskişehir’imizi, Bilecik’imizi her yönüyle tanıtmaya çalıştık. İnşallah da başarılı olmuşuzdur. Türkiye’nin bu en önemli turizm fuarıyla birlikte turizmi yeniden artan bir seviyeye getireceğiz” diye konuştu.

—Stantlarda illerin değerleri tanıtıldı—

Bilecik Belediyesi işbirliğinde hazırlanan ve Bilecik ilinde bulunan tur acentalarının ve belediyelerin turizm profesyonelleri ile iletişime geçebildiği Bilecik standında tarih vurgusu en iyi şekilde yansıtıldı. Ayrıca fuar süresince yoğun ilgi gören çömlek performansının sergilendiği stantta; yöresel ürün ikramları da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Kamu-özel sektör işbirliğinin güzel bir örneği olarak Eskişehir Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte seyahat acentaları ve otellere ev sahipliği yapan Eskişehir standında; Sivrihisar, İnönü gibi ilçelerin de turizm değerleri tanıtıldı. Stantta ayrıca fuar boyunca canlı performans eşliğinde cam sanatları ve lületaşı ustalarının eserleri ziyaretçilere sergilendi.

Uluslararası katılımcıların yer aldığı salonda bulunan ve kış turizmi, medikal turizm, doğa turizmi, inanç turizmi, tarih ve kültür olmak üzere ilin turistik değerlerini yansıtacak şekilde hazırlanan Bursa standıysa, Bursa Valiliği koordinasyonunda Bursa Kültür Turizm Tanıtma Birliği tarafından hayata geçirildi.  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Birliğe üye ilçe belediyeleri ile Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) ve Bursa TURSAB üyeleri de Bursa standında fuara katılıp tanıtım gerçekleştirdiler.  Bursa’ya özgü ikramların ve tanıtım kitaplarının dağıtılarak gelen konukların en iyi şekilde ağırlandığı stantta ‘Karagöz ve Hacivat’ gösterisi ziyaretçilerden tam not aldı.