BEBKA, GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ YETKİLİLERİNİ AĞIRLADI…

BEBKA, GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ YETKİLİLERİNİ AĞIRLADI…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği yetkililerine Bursa ve yatırım ortamını tanıttı.

BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi uzmanları Emine Arslan Pauli ve Mehmet Ünür’ün, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden Müsteşar Puleng Chaba ile Ticaret ve Yatırım Sorumlusu Sultan Onacak’a yaptığı sunumda, Bursa’nın ekonomik ve coğrafi önemine değinilirken, ildeki mevcut sektörlerin büyüklükleri, firma sayısı, çalışan sayısı ve dış ticaret rakamları paylaşıldı.

BUTTİM’de yer alan BEBKA merkezinde gerçekleştirilen tanıtım sunumunun ardından yapılan toplantıda, Türk yatırımcıları ve Güney Afrika’daki yatırımcıları bir araya getirecek bir seminer planladıklarını ifade eden Müsteşar Puleng Chaba, Güney Afrika’daki yatırım ortamı hakkında bilgiler verdi. Chaba ayrıca ülkelerine yatırım yapan Türk işadamı sayısını artırmayı hedeflediklerini, bu konuda BEBKA ile kurulabilecek karşılıklı işbirliğinin bölgemiz ve ülke açısından çok değerli katkılar sağlayacağını belirtti. Yapılan toplantıda Türkiye ve Güney Afrika arasındaki dış ticaret hacmi ve mevcut işbirliklerinin artırılması gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı.

Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği yetkililerinin BEBKA ziyareti, karşılıklı dilek ve temenniler ile bir BEBKA yayını olan “Bursa Yatırım Ortamı Kitabı”nın kendilerine takdim edilmesinin ardından sona erdi.