BEBKA KAMUDA DEĞİŞİM VE DİJİTAL DÖNÜŞÜME KATKI SAĞLIYOR

BEBKA KAMUDA DEĞİŞİM VE DİJİTAL DÖNÜŞÜME KATKI SAĞLIYOR

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından, Bursa Valiliği koordinasyonunda, Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ve başta yerel yönetimler olmak üzere kamu kurumlarının üst ve orta kademe yöneticilerine yönelik hazırlanan “Rekabet ve Kalkınma için Kamuda Değişim ve Dijital Dönüşüm Seminerleri” dizisinin beşincisi yapıldı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde yine kalabalık bir katılımla gerçekleşen seminerde İzgören Akademi’den Gökhan Okçu, ‘Neden? 25. Saat Etkisi’ konu başlığında verimli ve etkili bir sunum gerçekleştirdi.

“25. Saat, gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır”

Eğitmen Gökhan Okçu, iş hayatında yaşananlarla, beynin çalışma prensiplerini harmanlayarak hazırladığı sunumda, insan beyninin nedensiz hareket etmediğine vurgu yaptı. 25. saat kavramının gök kubbede hoş bir seda bırakmakla aynı şey olduğunu ifade eden Okçu, “İnsanoğlu konfora programlıdır. İnsanın önündeki en büyük engel yine kendisidir” dedi.

Okçu şunları söyledi: “Nedenlerimiz güçlü olursa harekete geçmemiz daha kolay olur. 1 gün 24 saat değil 25 saattir. 24 saati biz kendimiz yaşarız. 25. saat ise bizim yokluğumuzda, bizim olmadığımız bir yerlerde başkaları tarafından bizim adımıza yaşanır. Ve bu 25. saat içinde başkaları tarafından hakkımızda ne söylendiği geri kalan tüm hayatımız boyunca bize ne olacağını belirler. 25. saat sizin yokluğunuzda çalışır ama size olan bütün algıyı çok hızlı bir şekilde konumlar. Nielsen’in 14 ülkede 24 bin denekle yaptığı araştırmaya göre, araştırmaya katılan insanların yüzde 92’si, arkadaş ve eş dost tavsiyesini bütün reklamlardan üstün tuttuklarını söylediler.”

Son seminer 25 Haziran’da

Etkinlik sonrasında, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün tarafından eğitimci Gökhan Okçu’ya günün anısına hediye verildi. ‘Rekabet ve Kalkınma için Kamuda Değişim ve Dijital Dönüşüm Seminerleri dizisi, 25 Haziran’da “Zaman Yönetimi” konu başlığında düzenlenecek olan seminerle sona erecek.