BEBKA PROJE BAŞVURULARI BİTTİ SIRA DEĞERLENDİRMEDE

BEBKA PROJE BAŞVURULARI BİTTİ SIRA DEĞERLENDİRMEDE

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) 16 milyon lira hibe vereceği 2018 Yılı Mali Destek Programlarına proje başvuruları sona erdi. Şimdi sırada 123 projenin değerlendirmesi var.

BEBKA tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde ilan edilmiş olan 2018 Yılı Mali Destek Programlarına proje başvuruları 29 Mart 2018 günü saat 18.00 itibarıyla sona erdi. Toplam 16 milyon TL bütçeli üç başlıkta ilan edilen proje teklif çağrısından Sektörel Rekabetçiliğin Artırılması Mali Destek Programına 36 adet, Endüstriyel Simbiyoz Mali Destek Programına 13 adet ve Kırsalda Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına 74 adet olmak üzere toplam 123 adet proje başvurusu yapıldı.

Proje başvurularının tamamlanmasının ardından projelerin değerlendirme süreci başlayacak. Değerlendirme sürecinin ilk aşaması olan ön incelemede; projelerin idari ve uygunluk kontrolleri yapılacak. Başvurular üzerinden, başvuru rehberinde talep edilen belgelerin doğru ve eksiksiz sunulmuş olması ve başvuru sahibinin, ortaklarının ve proje konularının başvuru rehberinde belirtilen kriterlere uygunluğu gibi hususlar yönünden ön inceleme gerçekleştirilecek. İnceleme sonucunda başarılı bulunan projeler, teknik ve mali değerlendirme aşamasına alınacak.

Proje başvuru sahipleri eksik evrak sürecini https://kaysuygulama.kalkinma.gov.tr adresine girerek KAYS üzerinden takip edebilecek. Teknik ve mali değerlendirme aşamasında başvuru rehberinde belirtilen değerlendirme usulleri ve kriterleri doğrultusunda projeler bağımsız değerlendiricilerce değerlendirilecek. 2018 Yılı Mali Destek Programlarına dair değerlendirme sürecinin 2018 yılı Haziran ayı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim yaptığı açıklamada “Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinden 2018 yılı Mali Destek Programlarına ilgi göstererek proje başvurusunda bulunan kurum, kuruluş ve işletmelere teşekkür eder, bölgemiz için hayırlı olmasını dileriz” dedi.