BEBKA’DA ‘DENEYAP’ GURURU


Notice: Undefined offset: 1 in /home/bebkaorg/domains/bebka.org.tr/public_html/wp-content/themes/bridge/templates/blog_single-loop.php on line 157

Notice: Undefined offset: 0 in /home/bebkaorg/domains/bebka.org.tr/public_html/wp-content/themes/bridge/templates/blog_single-loop.php on line 159

BEBKA’DA ‘DENEYAP’ GURURU

BEBKA’DA ‘DENEYAP’ GURURU

Cumhurbaşkanlığının 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde ’81 ilde 100 DENEYAP Teknoloji Atölyesi’nin kurulması hedefi kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan çevrimiçi olarak 27 il ile birlikte, DENEYAP Bursa Nilüfer Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Milli teknoloji hamlesi doğrultusunda geleceğin bilim insanlarını yetiştirecek ve BEBKA binasında hizmet verecek olan DENEYAP Bursa Nilüfer Atölyesi’nin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

‘AYAK UYDURAMAYAN OYUN DIŞI KALACAK’

DENEYAP Bursa Nilüfer Atölyesi’nin de açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilmesi dolayısıyla gururlu olduklarını belirten Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri M. Zeki Durak, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın öncülüğünde TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ortaklığında kurulan DENEYAP Teknoloji Atölyesi, Bursa’da yenilikçi teknoloji üretimine zemin hazırlamak amacıyla yeni hizmet binamızda faaliyete geçti. Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerimizin bulunduğu bölgeyi kalkındıracak ve teknoloji üretim iklimi oluşturacak her türlü gelişmeyi yakından takip ediyor, gençlerimizin bu konularla daha yakından ilgilenmesini sağlamak için yoğun çaba gösteriyoruz. Dijital dönüşüme ayak uyduramayanların oyun dışı kaldığı günümüzde, ülkemizdeki gençlerin teknoloji üretebileceği atölyelere kavuşması çok önemli” dedi.

50 BİN TEKNOLOJİ YILDIZI YETİŞTİRECEK

  1. Kalkınma Planı’nda DENEYAP ile 50 bin teknoloji yıldızı gencin yetiştirilmesi hedeflendiğini de belirten Zeki Durak, “Bursa ilimizdeki öğrencilerimizin Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, Havacılık ve Uzay Teknolojileri gibi toplam 11 başlıkta 36 ay boyunca atölyemizden ücretsiz eğitim alacak olması hem Bursa’yı hem de bölgemizi teknoloji üretiminde daha da ön plana çıkaracaktır. Gençlerin temel teknoloji bilgilerini harmanlayarak, proje üretme kabiliyetlerini geliştirecekleri bu atölyeler ile öğrencilerin takım çalışmasını öğrenmesini, araştırma becerisi kazanmasını ve prototip üretmesi hedeflenerek geleceğin yüksek teknoloji üretimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bursa’nın ilk DENEYAP Atölyesinin Ajansımızın hizmet binasında hizmete girecek olmasından dolayı mutlu ve gururluyuz.” ifadelerini kullandı.