BEBKA’DAN BİLECİK İLİNDEKİ ÖĞRETMENLERE PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

BEBKA’DAN BİLECİK İLİNDEKİ ÖĞRETMENLERE PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

BEBKA ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle, ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlerin proje yazma kapasitelerini geliştirmek amacıyla Bilecik’te düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” tamamlandı. 

28-29 Kasım 2017 tarihlerinde Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitime Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler katıldı. Eğitimlerde, kalkınma ajansları, Avrupa Birliği (AB) ve diğer uluslararası fon kaynaklarının kullandığı Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) katılımcılara anlatıldı.

İki günlük eğitim programında bir fikrin projeye dönüşmesi için gerekli analiz ve planlama aşamaları hakkında eğitim verildi. Katılımcılar, kendi proje fikirleri üzerinden çeşitli takım çalışmaları yürütürken, proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama konularında bilgi sahibi oldu. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

BEBKA Genel Sekreteri İsmail GERİM konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Bilecik’te gerçekleştirilen eğitimle birlikte Bursa Eskişehir Bilecik illerinde ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlere yönelik proje döngüsü yönetimi eğitimlerinin tamamlandığını belirtti.Ayrıca ülkemizin kalkınması için fedakârlıkla çalışan değerli öğretmenlerimizin proje yazma kapasitelerini geliştirmelerinde aracılık etmiş olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.