BEBKA’DAN ESKİŞEHİRLİ ÖĞRETMENLERE PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

BEBKA’DAN ESKİŞEHİRLİ ÖĞRETMENLERE PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğiyle Eskişehir’de ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlerin proje yazma kapasitelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” tamamlandı. 

 

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan farklı branşlarda öğretmenlere kalkınma ajansları, Avrupa Birliği (AB) ve diğer uluslararası fon kaynaklarının kullandığı Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) anlatıldı.

 

21-22 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenen iki günlük eğitim programında bir fikrin projeye dönüşmesi için gerekli analiz ve planlama aşamaları hakkında eğitim verildi. Katılımcılar, kendi proje fikirleri üzerinden çeşitli takım çalışmaları yürütürken, proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama konularında bilgi sahibi oldu. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Ahmet Şen ve Ali Osman Yalçın tarafından verildi.

 

BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim konuyla ilgili yaptığı açıklamada; 17-18 Ekim 2017 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilen Proje Döngüsü Yönetimi eğitiminin 28-29 Kasım tarihlerinde Bilecik’te görev yapan öğretmenler için de düzenleneceğini belirtti. Ayrıca bu vesileyle ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için fedakârlıkla çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.