BEBKA’dan Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına 100 Milyon Liralık Yatırım

BEBKA’dan Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına 100 Milyon Liralık Yatırım

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından yürütülen 2022 Yılı Bölgesel Girişim Sermayesi Destek Programı değerlendirme sonuçları açıklandı.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde yüksek katma değer üreten, teknoloji odaklı girişimlere ve KOBİ’lere yatırım yapılması sağlanarak girişimlerin finansmana kolay erişimlerini sağlayabilmeleri amacıyla oluşturulan toplam 100 Milyon TL kaynak, ilan edilen listedeki fonlarla yapılacak müzakareler sonucunda anlaşmaya varılacak fonlar üzerinden start-up’lara ve KOBİ’lere aktarılacaktır.

Teknoloji tabanlı, yenilikçi ve yaratıcı iş modeline sahip girişim şirketlerine ve KOBİ’lere yatırım yapacak fonları desteklemek için 23 fondan talep alan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), bu fonlardan 11 tanesi ile yatırım sözleşmesi müzakerelerine başlanacağını duyurdu.

Bölgesel Girişim Sermayesi Fonu desteği ile kurulacak fonların yatırım yapacağı alanlarda öncelik olarak girişimlerin ve KOBİ’lerin yerel potansiyeli ve bölgesel kalkınma için üretecekleri değer ile yurt dışı piyasalara hitap etme ve küresel büyüme potansiyeli belirlendi. Hızlı büyüme, ihracat yapma, yüksek istihdam oluşturma potansiyeli taşıyan girişimlere yatırım yapılması öncelikli görülmektedir.

2022 Yılı Bölgesel Girişim Sermayesi Mali Destek Programı kapsamında yatırım sözleşmesi müzakerelerine başlanacak fonlar alfabetik sıraya göre aşağıda yer almaktadır:

Alkima GSYF

Arya GSYF

Bursa City Fon GSYF

Domino Ventures

Eksim Enerji GSYF

500 Emerging Europe

Lycian Capital Partners

Startup IST

Startup Wise Guys

The One VC Partners

TT Ventures