BEBKA’DAN MOBİLYA MÜZESİ’NE DESTEK…

BEBKA’DAN MOBİLYA MÜZESİ’NE DESTEK…

Bursa İnegöl ilçesinde, Dünya’da ilk olacak müstakil Mobilya Müzesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’nın yaklaşık bir milyon TL’lik desteği ile kurulacak olan ve 2014 yılı içerisinde bitmesi hedeflenen İnegöl Mobilya Müzesi’nin temel atma törenine, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile İnegöl Kaymakamı Ali Akça’nın yanı sıra, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Bülent Temelli, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, BEBKA Genel sekreteri Tamer Değirmenci’yi temsilen BEBKA Program Yönetimi Birim Başkanı Erhan Öztürk ile BEBKA İzleme ve Değerlendirme Birim Uzmanı Resul Kaan Onaç hazır bulundu.

Temel atma töreninde konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İleriki yıllarda değeri daha çok anlaşılacak olan bir projeye imza atıyoruz. İnegöl mobilya sektörüyle özdeşleşmiş bir ilçedir. Mobilya Müzesi sayesinde, çocuklarımıza mobilyanın bizim tarihimiz olduğunu gösterme ve öğretme fırsatını yakalamış olacağız. Başta desteğinden ötürü BEBKA’ ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ardından söz alan İnegöl Kaymakamı Ali Akça ise “Müzeler geçmişimizi bugüne, bugünümüzü yarına taşıyan zaman makinalarıdır. Aynı zamanda tarihin sessiz odalarıdır. Dünya’da benzeri olan birçok müze varken İnegöl Mobilya Müzesiyle Dünya’da ilk ve tek mobilya müzesi olacak ve İnegöl ilçesine çok yakışacaktır. Tüm İnegöl’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İnegöl Mobilya Müzesi’nin temeli atıldı.

İnegöl Mobilya Ve Ağaç Sanayi Müzesi’nin Logosu Seçildi

İnegöl Belediyesi ‘Mobilya Müzesi’ için açılan logo yarışmasında İstanbul’dan Ahmet Tecik’in eseri birinci oldu. Belediye’den yapılan açıklamaya göre başvurusu kabul edilen 114 farklı müracaat sahibinden toplam 244 farklı logo yarışmaya gönderildi.