BEBKA’DAN ÖĞRETMENLERE PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

BEBKA’DAN ÖĞRETMENLERE PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından Bursa’da ortaöğretim kurumlarında görevli öğretmenlerin proje yazma kapasitelerini geliştirmek amacıyla düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi” tamamlandı. 

17-18 Ekim 2017 tarihlerinde BTSO Eğitim Vadisi AR-GE Binası Toplantı Salonu’nda BEBKA ile Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen eğitim programına ortaöğretim kurumlarında görev yapan farklı branşlarda 30 gönüllü öğretmen katıldı. Eğitimlerde, kalkınma ajansları, Avrupa Birliği (AB) ve diğer uluslararası fon kaynaklarının kullandığı Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (PCM) katılımcılara anlatıldı.

İki günlük eğitim programında bir fikrin projeye dönüşmesi için gerekli analiz ve planlama aşamaları hakkında eğitim verildi. Katılımcılar, kendi proje fikirleri üzerinden çeşitli takım çalışmaları yürütürken, proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama konularında bilgi sahibi oldu. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Proje Döngüsü Yönetimi eğitimlerinin Kasım ayı içerisinde Eskişehir ve Bilecik illerinde görev yapan öğretmenler için de düzenlenecektir.