BEBKA’DAN ÖZEL SEKTÖRE DESTEK

BEBKA’DAN ÖZEL SEKTÖRE DESTEK

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 16 Milyon TL bütçeli 2016 Yılı Mali Destek Programlarına yapılan başvuruların sonuçlarını açıkladı. BEBKA, 2016 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te toplam 36 projeyi destekleyecek.

 

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 22.02.2016 tarihinde kamuoyuna duyurulan 2016 Yılı Mali Destek Programlarına Bursa, Eskişehir, Bilecik illerinden Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programına 67, Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü Mali Destek Programına 25 olmak üzere toplam 92 proje başvurusu yapıldı.

 

2016 Yılı Mali Destek Programları değerlendirme süreci “Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ”ne göre tamamlanarak, desteklenmeye hak kazanan projeler belirlendi. Yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında da mali destek almaya hak kazanan projeler onaylandı.

 

Buna göre yapılan 92 proje başvurusundan; 27’si asil 39’u Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programında, 9’u asil 12’si Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü olmak üzere toplam 51 proje, 65 ve üzeri puan alarak başarılı bulundu.

 

–           Mali Destekler Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi ve Mermer ve Doğaltaş Sektörüne Önemli Katkı sağlayacak

 

Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi mali destek programı kapsamında kazanan projelerin desteklenmesi ile havacılık, raylı sistemler ve savunma sanayi sektörlerindeki işletmelerin üretim altyapılarının ve kabiliyetlerinin geliştirilmesine, yüksek katma değerli sektörlerin rekabet güçlerinin artmasına imkân sağlanacak.

 

Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü mali destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin desteklenmesi ile Bilecik ilinde doğaltaş sektöründe faaliyet göstermekte olan işletmelerin ürünlerinin işlenmesi, enerji sarfiyatlarının düşürülmesi, katma değeri yüksek yenilikçi ürünlerin tasarlanması ve üretilmesi yoluyla rekabet güçlerinin artırılması mümkün olacak.

 

Mali Destek Programları kapsamında desteklenecek 36 projeye sağlanacak 16 milyon TL’lik hibe desteğine ek olarak proje sahiplerinin yapacağı yaklaşık 17 milyon TL’lik eş finansman katkısı ile 33 milyon TL’lik kaynak bölgenin gelişmesi için harcanacak.

 

Ajansımızdan mali destek almaya hak kazanan başvuru sahiplerine ait başarılı projeler listesi için tıklayınız.