BEBKA’DAN PROJE UYGULAMA EĞİTİMİ…

BEBKA’DAN PROJE UYGULAMA EĞİTİMİ…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)’nın 2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında destek almaya hak kazanan kurum yetkililerine proje uygulama eğitimleri verildi.

Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te gerçekleşen eğitim programlarına BEBKA’nın 2019 yılı Girişimcilik ve Mesleki Eğitimim Geliştirilmesi Mali Destek Programları kapsamında destek almaya hak kazanan kurumlardan toplam 69 kişi iştirak etti.

BEBKA’nın eğitiminde, İzleme ve Değerlendirme Birimi Uzmanları tarafından destek almaya hak kazanan projenin uygulanması sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında açıklamalarda bulunuldu.  Eğitimde ayrıca, yararlanıcıların proje ve faaliyet uygulamaları sırasında uymak zorunda oldukları raporlama ve bilgilendirme yükümlülükleri, satın alma kuralları ve ilkeleri konuları da ele alındı.

Buna göre destek alan kurumlar Kamu İhale Kanunu’na tabi ise proje harcamalarını buna göre, tabi değilse Ajans mevzuatına göre proje harcamalarını gerçekleştireceği bilgisi katılımcılarla paylaşıldı. Bu çerçevede Ajansın mevzuatındaki değişiklere vurgu yapıldı.

Önümüzdeki günlerde, destek almaya hak kazanan başvuru sahipleri ile sözleşme imzalanacak ve projelerin izleme süreci başlayacaktır.