BİLECİK ORTAK AKIL TOPLANTISININ TANITIMI YAPILDI

BİLECİK ORTAK AKIL TOPLANTISININ TANITIMI YAPILDI

VALİ BÜYÜKAKIN: BİLECİK İÇİN “HAYAL-ET” VE “HAREKET” VAKTİ

 Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ın büyük önem verdiği ve üzerinde titizlikle çalıştığı marka şehir hedefine hizmet edecek olan  “Ortak Akıl Toplantısı’nın lansmanı Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Vali Büyükakın öncülüğünde gerçekleştirilen lansmana il protokolü ve sivil toplum kuruluşları üst düzey katılım sağladı.

 ORTAK AKIL SONUÇ GETİRECEK

 Bilecik’in dinamiklerinin belirlenmesi ve harekete geçirilmesi adına düzenlenen ‘Ortak Akıl’ toplantısının önemine dikkat çeken Vali Büyükakın” göreve başladığımdan bu yana geçen dokuz ay boyunca her akşam belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve diğer kesimlerle biraraya gelerek fikir alışverişinde bulunduk. Yapmış olduğumuz tüm istişarelerde aynı heyecanı gördüm. Gerek belediye başkanlarımız, gerekse sivil toplum kuruluşlarının heyecanını, inancını gördüm ve oluşacak ortak akılın başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

 SAHİPLENMELİ VE BİRARADA OLMALIYIZ

 Bu süreci sahiplenmeyi ve takip etmeyi başaracağız ve bu süreç güzel sonuçlar doğuracak diyen Vali Tahir Büyükakın “ Bilecik gelişime açık, gelişime hevesli. Gelişim için öne çıkarılacak değerlere sahip tek eksik bir olmamız, birlikte olmamızdır” diyerek kendisinin bu süreçte birleştirici olduğunu bu sürecin belediye başkanlarının, üniversitenin, basının, Bilecik’te yaşayan herkesin sahibi olduğunu, birlikte başarılacak bir süreç olduğuna vurgu yaptı.

 HAYAL-ET BİLECİK

 Kentin tamamının bu sürece katılmasının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Büyükakın “Osmanlı için herkes bir rüya ile başladı der. Bu rüya sonucunda bir imparatorluk doğdu, bize miras kaldı. Şimdi yeniden niye olmasın. Bizde bir rüya hayal edelim, hayal edelim ve harekete geçelim. Bunun zamanı geldi. Bize düşen bir arada olmak, birlikte çalışmak, ben inanıyorum ki rüya şehir Bilecik gerçek olacak” dedi.

 BAŞKANLARDAN VALİ BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR

 Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve tüm ilçe belediye başkanları süreç karşısında heyecanlandıklarını belirterek sürecin başarılı olacağına inandıklarını ifade ettiler. Başkanlar böylesi kapsamlı ve önemli bir çalışma için Vali Tahir Büyükakın’a teşekkür ettiler.

 HAFTASONU TOPLANILACAK

 17-18 Şubat tarihlerinde Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyeleri ve BEBKA işbirliği ile Bozüyük Grand Çalı Otel’de gerçekleşecek Bilecik Ortak Akıl Toplantısı’nda, ilimizin sosyo-ekonomik, kültürel ve tarihi birçok değeri masaya yatırılacak. İki gün sürecek ‘Bilecik Ortak Akıl Toplantısı’nda arama konferansı metodu kullanılarak değerlendirmelerde bulunulacak