BÖLGE PLANI TASLAĞI BİLECİK’te GÖRÜŞÜLDÜ

BÖLGE PLANI TASLAĞI BİLECİK’te GÖRÜŞÜLDÜ

Bursa Eskişehir Bilecik Bölgesi’nin 2023’e kadar gelişiminin yol haritasını belirleyecek olan 2014-2023 Bölge Planı çalışmaları kapsamında Bilecik’te gerçekleşen toplantılarda il temsilcilerinin görüşlerine başvuruldu.

Bilecik İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleşen ilk toplantıda BEBKA Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclisi Başkanı H. Hüseyin Çelik, İl Özel İdare ve Bilecik Belediyesi temsilcileri katıldı. Toplantı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Jülide Alan’ın yaptığı sunum ile devam etti. Alan sunumunda bölge planı kapsamında belirlenen öncelik ve tedbirlerden bahsederek mekânsal gelişme plan kararlarını katılımcılarla paylaştı. Daha sonra Planlama Uzmanı Özge Yıldız yapılan alt bölge çalışmaları ve Bilecik ilçelerine yönelik plan kararlarını sundu. Toplantıda daha sonra katılımcıların Bölge Planı üzerine yorumları alınarak planda yer alması gereken hususlar görüşüldü.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında (TSO) gerçekleşen ikinci toplantıya ise BEBKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilecik TSO Başkanı Fevzi Uzun ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi temsilcileri katılım sağladı. Toplantıda Ajansımız destekleri hakkında genel bilgiler verildikten sonra Bilecik için muhtemel güdümlü proje fikirleri tartışıldı.