BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK EMITT FUARI’NDA

BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK EMITT FUARI’NDA

19. EMITT TURİZM FUARI’NDA BURSA ESKİŞEHİR BİLECİK STANDLARINA YOĞUN İLGİ…

 

İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde 22- 25 Ocak 2015 tarihlerinde düzenlenen 19. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin stantları, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

 

Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinin geçmiş yıllarda da yer aldığı Dünya’nın 5. büyük turizm fuarı konumuna sahip olan EMITT Fuar’ının bu yılki organizasyonu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrrahman Arıcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıldı. 

 

Bursa Eskişehir Bilecik stantlarında, ziyaretçilere 3 ilin tanıtımına yönelik CD, kitap, broşür ve çeşitli promosyon ürünleri dağıtıldı. Fuara, Bursa, Eskişehir ve Bilecik Valilikleri, İl Kültür Turizm Müdürlükleri, BEBKA, Tanıtma Birlikleri ve sektör temsilcileri katıldı.

 

Kurulan stantlarda özellikle 3 ilin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gösteren görseller katılımcılardan büyük ilgi gördü. Ayrıca stantları gezen ziyaretçilere Bursa’nın kestane şekeri, dibek kahvesi, Mustafakemalpaşa’nın tatlısı, Eskişehir’in met helvası, Osmaneli’nin ayva lokumu, Pazaryeri’nin meşhur boza ve helvası ikram edildi.

 

Fuar kapsamında Hacivat-Karagöz temsilleri hazır bulunurken, Eskişehir Lületaşı ve cam sanatları ile Bilecik Kınık çömleklerini tanıtmak amacıyla ustalar tarafından 4 gün boyunca canlı performans sergilendi.

 

Bursa il standı, yapılan tanıtım çalışmaları ve sergilenen gösteriler ile Valilik stantları kategorisinde en iyi stant ödülünü aldı.