BURSA, ESKİŞEHİR VE BİLECİK EMITT FUARI’NDA TANITILACAK…

BURSA, ESKİŞEHİR VE BİLECİK EMITT FUARI’NDA TANITILACAK…

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), Bursa, Eskişehir ve Bilecik Valilikleri ile Bilecik Belediyesi’nin işbirliğinde, 3 ilin tarihi ve doğal güzellikleri yanı sıra turizm değerlerini tanıtmak için kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılmaya hazırlanıyor.

 

Bursa Vali Yardımcısı ve BEBKA Genel Sekreter Vekili Yunus Fatih Kadiroğlu yaptığı açıklamada, “26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan EMITT Fuarı, Türkiye’nin ve değişik bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen bir organizasyon. Dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Fuarı'nın katılımcılarını tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller ve zincir oteller, hava yolları, turistik beldeler, uluslararası tanıtım ofisleri, araç kiralama firmaları, hastaneler ve turizm sektörüyle ilgili diğer kuruluşlar oluşturuyor” dedi.

 

Bu yıl 21.’si düzenlenecek ve yaklaşık 80 ülkenin katılacağı EMITT Fuarı’nda Bursa Eskişehir ve Bilecik’in tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkaracak stantları ile ulusal ve uluslararası turizm profesyonellerine tanıtılacağını belirten Kadiroğlu, Bursa Eskişehir ve Bilecik’in tüm güzelliklerinin, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen turizm profesyonellerinin ve tatil severlerin beğenisine sunulacağını ifade etti.

 

İLLERİN DEĞERLERİ ÖN PLANA ÇIKARTILACAK

 

Bilecik Belediyesi işbirliğinde tarih vurgusu ön planda olacak şekilde hazırlanan Bilecik standı; çömlek performansının sergileneceği, yöresel ürün ikramlarının yapılacağı, Bilecik ilinde bulunan tur acentalarının ve belediyelerin turizm profesyonelleri ile iletişime geçeceği şekilde planlandı ve bu kapsamda hazırlıklar yapıldı. Bilecik standı fuar alanında 5. Salon D540 numaralı alanda ziyaret edilebilecek.

 

5. Salon C 511 numaralı alanda yer alacak olan Eskişehir standı; kamu-özel sektör işbirliğinin güzel bir örneği olarak Eskişehir Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte seyahat acentaları ve otellere ev sahipliği yapacak. Sivrihisar, İnönü gibi ilçelerin de turizm değerlerinin tanıtılacağı stant alanında, fuar boyunca canlı performans eşliğinde cam sanatları ve lületaşı ustalarının eserleri ziyaretçilere sergilenecek. Ayrıca Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Frig Vadisi ve lületaşını tanıtan materyaller ile Eskişehir Tanıtım Filmi ziyaretçiler ile paylaşılacak. Eskişehir’in kendisine has ürünü olan met helvasının ikram edileceği stantta önümüzdeki aylarda Frig Vadisi’nde gerçekleşecek olan sıcak hava balon uçuşlarının da tanıtımı yapılacak.

 

Bursa Valiliği tarafından Bursa Kültür Turizm Tanıtma Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Birliğe üye ilçe belediyeleri ile Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) ve Bursa TURSAB üyelerinin katılımı ile Bursa destinasyon tanıtımı, kış turizmi, medikal turizm, doğa turizmi, inanç turizmi, tarih ve kültür olmak üzere ilin turistik değerlerini yansıtacak şekilde hazırlanan Bursa standı ise fuar alanında uluslararası katılımcıların yer aldığı 2 numaralı Salon, B270 numarada EMITT ziyaretçilerinin ve katılımcılarının beğenisine sunulacak.

 

26 Ocak 2017 Perşembe günü TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde saat 11.00’de açılışı yapılacak fuar, 29 Ocak 2017 Pazar günü saat 18.00’de kapılarını ziyaretçilere kapatacak.