BURSA İŞ DÜNYASI YABANCI İŞADAMLARI İLE BULUŞTU…

BURSA İŞ DÜNYASI YABANCI İŞADAMLARI İLE BULUŞTU…

15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı kapsamında Türkiye’ye gelen 80 iş adamını, Bursalı firmalarla buluştu.

MÜSİAD’ın iki yılda bir gerçekleştirdiği fuar çerçevesinde MÜSİAD Uluslararası Fuarı’na katılan yabancı iş adamları, Bursa’ya geldi. Organizasyon çerçevesinde Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Cezayir, Bosna Hersek, Kazakistan, Bahreyn, Lübnan ve Tunus’tan gıda ve tarım, inşaat, medikal, makine ve metal, enerji, otomotiv, bilgi teknolojileri, sağlık, hizmet ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren 80’e yakın firma temsilcisi BTSO, MÜSİAD Bursa Şubesi ve BEBKA’nın ortak organizasyonuyla Bursalı firmalarla buluştu. Programa, BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri İlker Duran ve Cüneyt Şener, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni ve BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci ile çok sayıda işadamı katıldı.

“İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Yabancı işadamları, BTSO Merkez Binasında Bursalı firma yetkilileriyle bir araya geldi. İkili iş görüşmeleri öncesinde açılış konuşmasında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, Türkiye’nin istikrarlı bir dönemde büyümeye devam ettiğini ve yabancı ülkelerle olan işbirliğini her geçen gün artırdığını anlattı. İlker Duran, Bursa’nın 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefleyen Türkiye’nin lokomotif gücü olduğunu anlattı. Duran, “35 bin üyemizle Türkiye’nin en büyük ticaret ve sanayi odası konumunda bulunmaktayız. Kentimizi 2023 hedeflerine taşıyacak çok önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Firmalarımızın ticaret hacmini artırmaya yönelik ikili iş görüşmelerini önemsiyoruz. BTSO, BEBKA, ve MÜSİAD Bursa Şubesi tarafından organize edilen iş görüşmelerinin kent ekonomisine büyük katkılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

7 BİN 500 İŞADAMI TÜRKİYE’YE GELDİ

MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çepni ise, 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı kapsamında Bursa’ya gelen işadamlarını en iyi şekilde ağırlayacaklarını kaydetti. Bursa ziyareti çerçevesinde Bursalı işadamları ile yabancı işadamları arasındaki ikili iş görüşmesinin Bursa için önemli olduğunu dile getiren Çepni, “123 ülkeden 7 bin 500 işadamı Türkiye’ye geldi. Bu çok güzel bir rakam. Salı günü başlayan bu görüşme trafiği hala devam etmektedir. İkili iş görüşmelerinin Bursa için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yabancı işadamları ile Bursalı firma temsilcileri ikili iş görüşmelerinde bir araya gelerek, birlikte çalışma imkanlarını masaya yatırdılar.