BURSA’DA BİLECİK TANITIM GECESİ DÜZENLENDİ

BURSA’DA BİLECİK TANITIM GECESİ DÜZENLENDİ

Bilecik İli’ni Bursa’ya tanıtmak ve Bursa’daki Bileciklilerle buluşmak amacıyla yapılan “Kuruluşa Yolculuk, Edebali İzinde Bilecik” adlı tanıtım etkinliği Bursa’da yapıldı.

Geceye Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun, BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, Bilecik Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, Bilecik Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Bursa TSO temsilcileri, Yıldırım Sanayici ve İş Adamları Derneği yöneticileri, Karacabeyliler Derneği, Bursa Çerkez Kültür Derneği, Tasavvuf Vakfı, EMES Derneği temsilcileri, Bursa Gençlik Derneği Başkanı Kemal Uysal, ve vatandaşlar katıldı.

Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen gecede açılış konuşması yapan Bilecik Valisi ve BEBKA Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik’in özellik ve güzelliklerinin anlatılmak istendiğini belirterek, programda emeği geçen herkese teşekkür ederek, şehrin tanıtımına ilişkin çalışmaların yapılmasının önemini vurguladı.

Bilecik Belediye Başkanı ve BEBKA Yönetim Kurulu Üyesi Selim Yağcı ise Bilecik’in birçok alanda önemli değerlere sahip olduğunu anlattı. İlin, tarihi, kültürel, doğal birçok eseri bulunduğunu dile getiren Yağcı, bundan sonraki amaçlarının, bu mirası Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak olduğunu vurguladı.

Bilecik Belediyesi ve BEBKA’nın katkılarıyla hazırlanan tanıtım filminin seyredildiği etkinlikte, Bilecik Belediyesi Oturak Havası Meşk Ekibince konser verildi, Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı tarafından gösteri sunuldu ve Bilecik yöresine ait ürünler sergilendi.

Ayrıca toplantıda BEBKA desteğiyle yürütülen “Bilecik Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor” Projesi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik projeyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Gecede misafirler yine BEBKA destekli bir proje olan “Kuruluştan Kurtuluşa Bilecik’te 360 Derece Sanal Tur” Projesi kapsamında oluşturulan sanal tur gösterisiyle şehrin güzelliklerini ekran başında gezerek görme imkânını buldular.